Monitorių pardavimai didėja, tačiau gamintojai susiduria su labai didele problema

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2021-05-13
Monitorių pardavimai didėja, tačiau gamintojai susiduria su labai didele problema
0 Pasidalinimai
177 Peržiūros

Pastarieji metai visame pasaulyje yra visiškai kitokie nei daugelis mūsų yra įpratę. Daugeliui teko keisti įprastinį darbo ritmą, atsisakyti arba smarkiai sumažinti keliones, o daugybę nepatogumų patiria ir technologijų kompanijos. Niekam ne paslaptis, jog pasaulyje juntamas įvairių komponentų trūkumas.

Žaidimų gerbėjai puikiai žino, kad nemažai problemų turi „Sony“ ir „Microsoft“, kurios praėjusiais metais išleido naujos kartos žaidimų kompiuterius, tačiau juos įsigyti yra neįtikėtinai sunku net ir dabar. Ir tai tikrai yra ne vienintelis segmentas, kuris patiria nemažai problemų.

„Trendforce“ pateikia duomenis apie esamą monitorių rinkos būklę. 2020 metais monitorių pardavimai pasiekė 140 mln. vienetų ir tai yra 8,6 % didėjimas, didžiausias per 10 metų. Pirmame 2021 metų ketvirtyje monitorių pardavimai augo net 34,1 % lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Per visus 2021 metus turėtų būti parduota 149,5 mln. monitorių, o tai būtų 7,3 % didėjimas lyginant su 2020 metais. Žaidėjams skirti monitoriai atsiriekia 17,3 % visos monitorių rinkos ir yra vienas geidžiamiausių pirkinių karantino laikotarpiu, kai visi labai daug laiko praleidžia namuose.

Prognozuojama, kad monitorių gamintojams teks savo produktų kanas didinsi jau artimiausiu metu. Tai yra 2021 metų antrame ketvirtyje. Kainų didėjimą iššaukia jau kurį laiką brangstančios panelės ir kiti komponentai. Be to, išaugus paklausai nebeužtikrinamas šių komponentų stabilus tiekimas, o ten kur trūkumai iš karto didėja kainos. Kai kurie monitorių gamintojai gali netgi patirti nuostolių 2021 metų antrame ketvirtyje, nes panelių kainos didėja beveik 9 mėnesius iš eilės, dėl to jiems teks didinti galutinio produkto kainą.

Šaltinis: MiTech.lt

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Išrastas savaime susitaisantis stiklas Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo