„Samsung“ ir „Google“ tapo partneriais: sukels sprogimą išmaniųjų laikrodžių rinkoje

Paskelbė:   Leonardas Sindaravičius | 2021-05-19
„Samsung“ ir „Google“ tapo partneriais: sukels sprogimą išmaniųjų laikrodžių rinkoje
0 Pasidalinimai
1167 Peržiūros

Pietų Korėjos technologijų milžinės „Samsung“ ir amerikiečių „Google“ partnerystė žengia itin svarbų žingsnį į priekį - pranešama, jog „Google“ sukurta išmaniųjų laikrodžių operacinė sistema „Wear OS“ susijungs su keletą metų „Samsung“ vystyta „Tizen“. Šios partnerystės rezultatas vadinamas tiesiog „Wear“, tačiau tikėtina, kad tai nėra galutinis būsimo produkto pavadinimas.

Nauda vartotojams prasideda nuo geresnio baterijos gyvavimo laiko, maždaug 30% spartesnio aplikacijų paleidimo ir tolygesnių animacijų. Gyvenimas pagerės ir aplikacijų kūrėjams - naujoji operacinė sistema bus pagrindinė „Android“ platformos išmaniųjų laikrodžių OS, tad nereikės kurti aplikacijų kelioms skirtingoms sistemoms. „Google“ taip pat žada platesnį aplikacijų ir laikrodžių ciferblatų pasirinkimą, nei bet kada anksčiau.

„Visi įrenginių kūrėjai galės papildyti platformą suasmeninta vartotojo sąsaja, o programų kūrėjai galės naudoti puikiai pažįstamus „Android“ įrankius ir kurti vienai platformai,“ teigia „Google“ darbuotojas Bjorn Kilburn.

Skelbiama, kad nepaisant pokyčių, „Samsung“ laikrodžiai išliks panašūs į dabartinius ir populiarioji rėmelio sukimo funkcija niekur nedings. Vienintelis pokytis - unifikuota operacinė sistema visuose „Android“ išmaniuosiuose laikrodžiuose. Kartu su nauja OS atsiras ir atskira „Google Maps“ versija, kuri veiks laikrodyje neturint telefono šalia. Laikrodžiams skirtos „YouTube Music“ ir „Spotify“ aplikacijos palaikys įrašų parsisiuntimą.

Pati „Samsung“ jau patvirtino, kad kitos kartos „Galaxy Watch“ veiks šios naujos platformos pagalba. Amerikiečių kompanija „Fitbit“ taip pat skelbia diegsianti naująją programinę įrangą į būsimus savo aukštesnės klasės įrenginius. Pastarosios sukurti sporto įrankiai taip pat padės operacinei sistemai augti kaip sveikatingumo įrankiui.

Senesnių laikrodžių savininkams jaudintis dėl šių pokyčių nederėtų - „Samsung“ laikysis pažado suteikti trejus metus programinės įrangos palaikymo egzistuojantiems įrenginiams. Pasak žurnalo „Wired“, „Samsung“ laikrodžių naudotojai netgi galės eksportuoti savo duomenis ir perkelti juos į kitą įrenginį, kuomet nuspręs atsinaujinti. Kelių mėnesių bėgyje turėtų paaiškėti daugiau detalių apie naują operacinę sistemą.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo