„Doogee BL5000“ apžvalga

„Doogee BL5000“ apžvalga

, atnaujinta 2021-05-30, 07:08

Praėjusią savaitę rašiau Jums apie„Doogee Mix“ išmanųjį telefoną, o šiandien laikas pristatyti dar vieną, kuris mane pasiekė su jau anksčiau aprašytu telefonu. Šiandien norėčiau Jums papasakoti apie „Doogee BL5000“, kurį išankstinių pardavimų metu galima įsigyti už maždaug 160 JAV dolerių.

Balas 6,0 Dizainas 5 Veikimas 7 Kamera 4 Baterija 9 Ekranas 6 Garsas 5
Privalumai
  • Patrauklus įrenginio dizainas
  • Itin talpi baterija
  • Ryškus ekranas
Trūkumai
  • Nėra C tipo USB jungties
  • „DoogeeOS“ reikalauja patobulinimų

Didžiausias naujojo „Doogee“ įrenginio privalumas - ne tik nuotraukoje dailus dizainas, tačiau ir itin talpi baterija. Taigi, pažvelkime į šį išmanųjį telefoną detaliau.

Doogee BL5000

Doogee BL5000

Telefono dizainas - gražiausias išmanusis su itin talpia baterija

Dar šį mėnesį teko testuoti tos pačios kategorijos išmanųjį telefoną „Gretel GT6000“, tačiau tai nė iš tolo neprilygsta šiandien aprašomui įrenginiui. Vos tik pravėrus įrenginio dėžutę - į akis krenta blizgus mėlynas jo dizainas. Užapvalinti kraštai, itin blizgus paviršius tiek priekinėje tiek dalinėje telefono dalyse - tai išskirtiniai šio telefono bruožai. Ir jie tikrai sudaro gerą įspūdį.

Paėmus į ranką - telefonas patogiai joje priglunda. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog jis turėtų būti slidus, tačiau taip nėra. Įdomu ir tai, jog jis yra pakankamai lengvas. Nepaisant to, jog telefono viduje įmontuota 5050 mAh talpos baterija - jis sveria maždaug 205 gramus ir yra bene lengviausias išmanusis su tokios talpos baterija iš to ką yra man tekę čiupinėti.

Kalbant apie telefono dizaino elementus - daugiausiai nepatogumų sukelia įjungimo mygtukas, kuris yra įmontuotas dešinėje įrenginio briaunoje ir kas keisčiausia - virš garso reguliavimo mygtukų. Kiekvienas mygtukas įmontuotas atskirai ir bent jau pačioje pradžioje kėlė išties nemažų nesklandumų. Gana dažnai vietoj telefono atrakinimo pavykdavo pagarsinti telefoną arba vietoje pagarsinimo - užrakinti. Iš esmės tokia mygtukų pozicija nėra bloga, tačiau reikalaujanti pripratimo, nes tai tikrai nėra itin dažnas variantas šiai dienai.

Kairėje telefono pusėje rasime SIM kortelių lizdą, kuris kaip įprasta kiniškuose telefonuose suteikia dvi opcijas - naudoti dvi SIM korteles arba vieną SIM ir atminties kortelę. „Doogee BL5000“ apačioje įmontuotas senos kartos, kaip bebūtų gaila, tačiau ne C tipo, USB lizdas, o viršutinėje įrenginio dalyje randame ir ausinių lizdą. Apibendrinant šio modelio dizainą galima būtų pasakyti, jog tai turbūt vienas gražiausių išmaniųjų telefonų su talpia baterija rinkoje, o taip pat ir vienas lengvesnių tokios serijos telefonų.

Doogee BL5000

Doogee BL5000

Telefono ekranas - standartinis vaizdas kiniškame telefone

Tikriausiai nieko nepavyks nustebinti jeigu pasakyčiau, jog šis telefonas pasižymi 5,5 colių įstrižainės ekranu su Full HD raiška. Ir taip, „Doogee BL5000“ pasižymi būtent tokiu ekranu. Prieš vertinant tai ką matome ekrane - norėčiau paminėti, jog ekranas yra su šiek tiek užapvalintomis briaunomis, o jį dengia apsauginis „Corning Gorilla Glass 5“ stiklas.

Esu išbandęs tikrai nemažai įvairiausių kiniškų telefonų, tačiau vaizdas, kuris matomas „Doogee BL5000“ ekrane yra turbūt yra ryškiausias tarp visų mano bandytų įrenginių. Nesu itin ryškaus vaizdo mėgėjas, todėl naudojuos maždaug vidutiniu ekrano ryškumu ir matomas vaizdas - tikrai džiugina. Taip, tai iš esmės standartinis vaizdas kiniškame telefone, kuomet visos spalvos pakankamai tikroviškos, ryškumo pakankamai, o ir taškų įžiūrėti neįmanoma.

Dažnai naudojantis telefonu - didesnių problemų gali iškilti esant saulėtą dieną lauke, tačiau vaizdas „Doogee BL5000“ matomas ganėtinai gerai. Nors visas telefonas pakankamai blizgus, o ir ekranas to nestokoja, tačiau tai naudotis išmaniuoju lauke ir dar saulėtą dieną - problemų nesukelia.

1589073956

Doogee BL5000

Telefono veikimas - operacinė sistema reikalauja patobulinimų

Dažniausiai išmanieji telefonai su talpiomis baterijomis pasižymi biudžetinės arba vidutinės klasės specifikacijomis. „Doogee BL5000“ galima būtų priskirti vidutinės klasės įrenginiams, o jo veikimu rūpinasi aštuonių branduolių „MediaTek MT6750T“ procesorius, o sklandų jo veikimą bando užtikrinti 4 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės (ROM)

Pagrindiniai parametrai kaip ir aiškūs, tačiau ką jie mums žada? Iš tikrųjų viskas būtų visai gerai jeigu ne spragomis pasižyminti „DoogeeOS“ operacinė sistema. Taip, šiame telefone įdiegta modifikuota „Android 7.0“ versija, tačiau joje yra tikrai nemažai klaidų, kurios kartais erzina. Labiausiai erzinantis dalykas, kuris pastebimas jau antrame „Doogee“ telefone - naujienų srautas, kurio negalima išjungti be tokių programėlių kaip „Nova Launcher“. Taip pat nėra galimybės nustatyti, jog namų mygtukas, kuris yra jautrus palietimo stiprumui, nuvestų mus į pagrindinį telefono langą. Dėl šio nepatogumo tenka naudoti nustatymuose randamus mygtukus ant ekrano. Žinoma, tai nėra itin kritinės klaidos, tačiau ir pliusų gamintojui nesuteikia. Pakalbėkime apie patį veikimą.

Doogee BL5000

Doogee BL5000

„Doogee BL5000“ geba ganėtinai sklandžiai susitvarkyti su visomis standartinėmis užduotimis, o ir žaidimai nėra itin didelė bėda. Tiesa, ilgiau žaidžiant žaidimus ar atliekant kitą intensyvesnį uždavinį - galima gana stipriai pajusti kaip kaista telefonas. Nors tai įtakos veikimui ir neturi, tačiau po kurio laiko tai gali sukelti ir nepatogumo jausmą dėl ganėtinai smarkiai įkaitusios telefono nugarėlės.

Kalbant apie telefone įmontuotą pirštų antspaudų jutiklį, kuris paslėptas pagrindiniame telefono mygtuke, galima suteikti šiek tiek pagyrimų gamintojui. Kaip ir anksčiau apžvelgtame modelyje, taip ir šiame jutiklis veikia pakankamai tiksliai ir sparčiai. Žinoma, tai ne sparčiausias pasirinkimas rinkoje, tačiau pakankamai geras tokios klasės telefonui.

Doogee BL5000

Doogee BL5000

Telefono baterija - tai kas geriausia šiame telefone

Kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje - „Doogee BL5000“ pasižymi itin talpia baterija. Taip, tai tikrai nėra pati didžiausia išmaniajame telefone įmontuota baterija, tačiau jos talpa yra kone dvigubai didesnė nei standartinių išmaniųjų. Taigi, „Doogee BL5000“ pasižymi 5050 mAh talpos baterija.

Tokią talpią bateriją įkrauti pakanka maždaug 2 valandų. Taip, tai gali pasirodyti ilgas laikotarpis, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog šis įrenginys turi maždaug dvigubai didesnės talpos bateriją. Žinoma, jeigu ne „MediaTek Pump Express“ greito įkrovimo funkcija – įkrovimas galėtų užtrukti žymiai ilgiau. Tačiau daugumai esminis klausimas – ar verta pirkti tokį išmanųjį telefoną vien dėl jo baterijos?

Aš sakyčiau, kad taip. Nes už maždaug 160 JAV dolerių Jūs gausite ne tik itin talpią bateriją, tačiau ir stilingai atrodantį, ganėtinai gerai veikiantį telefoną. Kalbant apie pačią bateriją, tai pilno įkrovimo kiek aktyvesniam naudojimui turėtų pakakti kone dvi paras. Žinoma, viskas priklauso nuo to kokias Jūs programėles naudojate, kaip intensyviai naudojatės telefonu ir pan. Dėl programinės įrangos klaidų, nepavyko pamatuoti tikslesnio laiko kiek įrenginys veikė su įjungtu ekranu, tačiau tai turėtų būti maždaug 8-9 valandos. Tai yra pakankamai geras rezultatas tokio tipo telefonui.

Doogee BL5000

Doogee BL5000

Telefono kamera - geriau nei buvo galima tikėtis

Tikriausiai jau nieko nebestebina tai, jog kiekvienas naujai išleistas išmanusis telefonas turi dvigubą kamerą nugarėlėje. Taip yra ir su „Doogee BL5000“, kuris nugarėlėje turi du 13 MPx raiškos vaizdo jutiklius su LED blykste. Įdomu tai, jog sensoriai išdėstyti vienas po kitu, o tarp jų įmontuota ir jau minėta blykstė. Tiems, kurie skaitė „Doogee Mix“ apžvalgą, neturėtų būti staigmena jeigu pasakyčiau, jog gerų rezultatų iš šio išmaniojo aš nesitikėjau. Tačiau vis dėlto buvau neteisus ir šio modelio išgaunami rezultatai yra gerokai geresni.

Stebuklų čia neišvysime, tačiau dienos metu galima užfiksuoti tikrai neblogos kokybės akimirkų. Žinoma, esant prastesniam apšvietimui - nuotraukose pradeda trūkti detalumo, tačiau turint omenyje, jog tai vidutinės klasės įrenginys - rezultatai pakankamai geri. Jeigu norite peržiūrėti nuotraukas užfiksuotas šiuo telefonu - siūlyčiau apsilankyti mano „Google Drive“ paskyroje.

Priekinėje telefono dalyje įmontuota 8 MPx raiškos kamera, kuri, kaip visi tikriausiai žinote, skirta asmenukėms. Labai retai Kinijos gamintojai skiria daugiau dėmesio nei įprasta šiai kamerai, todėl apie ją daug plėstis ir nereikėtų. Nuotraukas užfiksuoti tikrai galima, jas įkelti į socialinius tinklus - taip pat.

Doogee BL5000

Doogee BL5000

Telefono išvados - gražiausias telefonas su itin talpia baterija

Kaip jau minėjau ne kartą šioje apžvalgoje - tai „Doogee BL5000“ yra vienas stilingiausių išmaniųjų telefonų su itin talpia baterija. Tačiau ar tai turėtų tapti rodikliu norint jį įsigyti? Greičiausiai ne, tačiau tai tikrai pakankamai geru kainos ir kokybės santykiu pasižymintis telefonas, o iki to, jog jis būtų labai geras pagal tą patį rodiklį - reikėtų tikėtis, jog gamintojas artimiausiu metu užkamšys programinėje įrangoje esančias klaidas.

Jeigu ketinate įsigyti šį išmanųjį telefoną - rekomenduočiau apsilankytioficialiame gamintojo puslapyje. Jame rasite informaciją apie naujausias akcijas šiam modeliui, todėl galėsite įsigyti jį už žemiausią kainą rinkoje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas