„Gretel GT6000“ apžvalga

„Gretel GT6000“ apžvalga

, atnaujinta 2021-05-30, 07:04

Tikriausiai dauguma sutiks, jog pigūs išmanieji telefonai dažniausiai niekuo neišsiskiria ir retai kuo sugeba nustebinti. Tačiau kaip Jums skamba – 110 JAV dolerių kainuojantis išmanusis su itin talpia baterija, dviguba kamera ir elegantišku dizainu? Šiandien siūlau iš arčiau susipažinti su tikriausiai mažai kam žinomos Kinijos kompanijos „Gretel“ pačiu naujausiu įrenginiu – „Gretel GT6000“. Dažnai rašant apie biudžetinės klasės įrenginius – itin sunku rasti tai ką būtų galima parašyti būtent apie tą modelį, kas nebūtų būdinga ir dar maždaug 15 panašių išmaniųjų telefonų. Tačiau „Gretel GT6000“ nėra visiškai toks telefonas ir tikrai turėtų palikti įspūdį net ir didžiausiems skeptikams. Pradėkime apie viską nuo pradžių.

Balas 5,8 Dizainas 7 Veikimas 6 Kamera 4 Baterija 9 Ekranas 5 Garsas 4
Privalumai
  • Elegantiškas dizainas ir gera surinkimo kokybė
  • Puikus baterijos veikimo laikas
  • Tikslus pirštų antspaudų jutiklis
  • Priekinė kamera turi blykstę
Trūkumai
  • Ekranas tik HD raiškos
  • Nemažai sveriantis telefonas

Telefono dizainas – elegancija už žemą kainą

Gretel GT600 apžvalga

Laikai kuomet pigūs išmanieji telefonai pasižymėjo plastikiniu korpusu – jau praeityje, o „Gretel GT6000“ tai tik dar kartą patvirtina, mat šio prietaiso korpusas pagamintas iš metalo. Telefonas pakankamai didelis, o kartu ir kiek sunkokas, tačiau nereikėtų tikėtis itin lengvo ir plono įrenginio, nes vis dėlto jame integruota net 6000 mAh baterija. Tokios talpos baterija, 5,5 colių įstrižainės ekranas bei metalinis korpusas reiškia tai, jog šis įrenginys sveria maždaug 236 gramus. Taip, be abejonės „Gretel GT6000“ nepretenduoja į lengviausio išmaniojo titulą, tačiau tikrai nėra ir pats sunkiausias rinkoje. Man teko galimybė išbandyti ir savo rankomis pačiupinėti mėlyną modelį, o jeigu nuspręsite įsigyti šį telefoną vertėtų žinoti, jog jis dar gaminamas juodos arba auksinės spalvos. Tik paėmus šį įrenginį į rankas iš pradžių, žinoma, pajuntamas jo svoris, tačiau keletas akimirkų ir atrodo, jog viskas normalu. Po keletos savaičių naudojimosi galiu pasakyti, jog telefonas yra pakankamai patogus, o mėlynas jo dizainas prideda nemažai elegancijos ir kartais net gali pasirodyti, jog turiu tikrai aukštos klasės įrenginį. Surinkimo kokybė – stebėtinai gera, o ir kiekviena dizaino detalė yra visiškai savo vietoje. Įjungimo/išjungimo mygtukai įmontuoti dešinėje po garso reguliavimo, ausinių lizdas viršuje, o įkrovimo lizdas bei garsiakalbiai – telefono apačioje. Apibendrinant „Gretel GT6000“ dizainą, galima būtų sakyti, jog tai yra pakankamai elegantiškas išmanusis telefonas už itin žemą kainą. Bent jau mėlynos spalvos modelis atrodo pakankamai solidžiai, o metalinis korpusas ir vietoje išdėliotos visos reikalingos detalės suteikia tikrai gero telefono įspūdį.

Telefono ekranas – eilinis biudžetinis, bet ne prastas

Gretel GT600 apžvalga

Išmaniųjų telefonų ekranai kasmet vis tobulėja – naudojamos vis aukštesnės raiškos panelės, ekranai tampa vis didesni ir pan. „Gretel GT6000“ neišsiskiria kažkokiomis ypatingomis inovacijomis ir pasižymi 5,5 colių įstrižainės ekranu su HD raiška. Taip, čia šiek tiek galima pademonstruoti savo nusivylimą, tačiau ar praktikoje tai sudaro kokią nors esmę? Iš esmės galima teigti, jog šio išmaniojo telefono ekranas, atsižvelgiant į jo kainą, yra pakankamai geras. Taip, norėtųsi matyti ekraną su bent jau Full HD raiška, tačiau ir dabar matomas rezultatas nėra prastas. Ekranas yra pakankamai ryškus, o spalvos pakankamai tikroviškos ir tikrai nesukelia kažkokių nepatogumų. Žinoma, vaizdo, kurį matome nepalyginsim su „Samsung“, „Huawei“ ar „Xiaomi“ įrenginiais.

Telefono veikimas – žaidimai veikia, tačiau jis tam neskirtas

Gretel GT600 apžvalga

Renkantis biudžetinį išmanųjį telefoną dažniausiai labai didelio pasirinkimo nerasime. Taip, rasime daugybę gamintojų, kurie siūlys vis kitokį modelį, tačiau dauguma jų pasižymės beveik tokiomis pačiomis specifikacijomis. Ne išimtis ir šis „Gretel“ išmanusis, kuris veikia su „MediaTek MT6737“ procesoriumi. Jam veiklą atlikti padeda 2 GB operatyviosios atminties ir 16 GB vidinės atminties, kurią dar galima praplėsti atminties kortele. Taigi, specifikacijos tikrai nestebinančios, o 2 GB darbinės atminties gali ir pasirodyti ir mažokai, tačiau reikėtų suprasti, jog šis įrenginys skirtas ne naujausių žaidimų mėgėjams ir greičiausiai ne tam, jog būtų atliekamos itin sudėtingos užduotys. Jeigu tikėtis kažko panašaus – reikėtų pasižvalgyti kito išmaniojo telefono, tačiau jeigu ne – vis dar galite pasvarstyti ir „GT6000“ modelio įsigijimą. Taip, jis tikrai nėra galingas ar bent jau panašus į tokį, tačiau su standartinėmis užduotimis tvarkosi pakankamai gerai ir naršant internete, naudojantis „Facebook“ ar panašiomis aplikacijomis problemų nekils. Kaip įprasta daugumai mažesnių Kinijos kompanijų – jos naudoja beveik nemodifikuotą „Android“ operacinę sistemą ir dėl šios priežasties veikimas dažniausiai būna sklandus, o strigimai atsiranda nebent tuomet, kai įrenginys būna perkraunamas užduotimis. Kalbant apie veikimą – vertėtų bent trumpai aptarti ir operacinę sistemą šiame telefone. Testuojamas modelis mane pasiekė su „Android 7.0“ versija, kuri paskutinį kartą buvo atnaujinta prieš keletą mėnesių. Ir tiesa pasakius per tas kelias savaites naudojimosi telefonu jau buvau beveik praradęs viltį, jog mane pasieks atnaujinimas. Tačiau prieš padedant įrenginį atgal į dėžutę – pasirodė ir atnaujinimas. O tai yra gerai, nes programinės įrangos palaikymas yra labai svarbus. Norėčiau atkreipti dėmesį ir į pirštų antspaudų jutiklį, kuris įmontuotas į namų mygtuką telefono priekinėje dalyje. Kaip ir įprasta, jis gali išsaugoti iki penkių skirtingų antspaudų ir veikia galbūt kiek lėtokai, lyginant su populiariausiais įrenginiais šiuo metu. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, jog tai vienas tiksliausiai veikiančių pirštų antspaudų skaitytuvų, kokį bent jau man teko matyti biudžetinės klasės įrenginiuose.

Telefono baterija – įrenginio krovimas tikrai netaps erzinančia rutina

Gretel GT600 apžvalga

„Gretel GT6000“ pasižymi pakankamai elegantišku dizainu, vidutiniu ekranu, biudžetiniu procesoriumi, todėl tikriausiai daugumai iškyla klausimas – tai kam jis reikalingas ir kodėl vertėtų jį pirkti? Ir atsakymas į tai yra užkoduotas pačio įrenginio pavadinime. Taip, „Gretel GT6000“ pasižymi 6000 mAh talpos baterija ir gali daug ką nustebinti išties puikiu jos veikimu. Iš pradžių reikėtų paminėti, jog tokią talpią bateriją įkrauti pakanka maždaug 2 valandų ir 40 minučių. Taip, tai gali pasirodyti ilgas laikotarpis, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog šis įrenginys turi maždaug dvigubai didesnės talpos bateriją. Žinoma, jeigu ne „MediaTek Pump Express“ greito įkrovimo funkcija – įkrovimas galėtų užtrukti žymiai ilgiau. Tačiau daugumai esminis klausimas – ar verta pirkti tokį išmanųjį telefoną vien dėl jo baterijos? Aukščiausios klasės „Android“ įrenginiai dažniausiai pasižymi maždaug 4 valandomis naudojimo su įjungtu ekranu (ang. SOT - Screen On Time). Maždaug 110 JAV dolerių kainuojantis Jums gali pasiūlyti maždaug tris kartus ilgesnį naudojimąsi – vidutiniškai su pilnu įkrovimu testavimo metu pavykdavo telefonu naudotis 12-13 valandų su įjungtu ekranu. Ką tai reiškia? Šis laikas rodo kiek laiko telefonas buvo naudojamas su įjungtu ekranu. Mano reikmėms tokio laikotarpio man pakaktų maždaug 3 įprastoms darbo dienoms. Taigi, tai tikrai labai geras rezultatas, kuris turėtų tenkinti tuos, kurie daug keliauja ir ne visada turi galimybės kasdien krauti savo išmanųjį telefoną.

Telefono kamera – biudžetinės dvi kameros geba fotografuoti dienos metu

Gretel GT600 apžvalga

Iš pradžių „Gretel GT6000“ gali sudaryti įspūdį, jog tai turėtų būti pakankamai įspūdingai fotografuojantis išmanusis telefonas. Viską išduoda žema įrenginio kaina, tačiau rezultatai tikrai nėra itin prasti. Pradėkime nuo galinės kameros, kurią sudaro 13 MPx raiškos pagrindinis ir 1,3 MPx raiškos antrinį vaizdo jutiklis. Taip, tai dviguba kamera, tačiau ar galima tikėtis kažkokių stebuklų? Stebuklų čia neišvysime, tačiau dienos metu galima užfiksuoti tikrai neblogos kokybės akimirkų. Esant geram apšvietimui kartais galima net pamiršti, jog tai biudžetinės klasės įrenginys, tačiau yra keletas dalykų, kurie krenta į akis. Iš pradžių vertėtų paminėti tai, jog bandant sufokusuoti tam tikrus objektus - galima išvysti iš ties įdomių nutikimų. Pavyzdžiui, pakitusios spalvos, šviesos trūkumas ir pan. Tačiau automatinis fokusavimas visai ne prastas. Verta paminėti ir tai, jog be standartinių fotografavimo ir filmavimo rėžimų, „Gretel GT6000“ kamera palaiko panoramos ir pastaruoju metu itin populiarų „bokeh“ režimą. Priekinėje išmaniojo telefono dalyje integruota 5 MPx raiškos vaizdo jutiklis, o paminėjimo verta ir tai, jog šalia jo įmontuota ir LED blykstė. Peržiūrėti su „Gretel GT6000“ užfiksuotas akimirkas galite mano „Google Drive“ paskyroje.

Telefono išvados – elegancija ir puiki baterija palieka gerą įspūdį

Taigi, išnagrinėjus „Gretel GT6000“, kyla vienintelis klausimas - ar verta jį pirkti? Vienareikšmišką atsakymą dažniausiai vertinant tokius įrenginius yra pakankamai sunku, tačiau ne šiuo atveju. Jeigu ieškote telefono su itin talpia baterija, o kiti komponentai Jums yra ne itin nesvarbūs - tai tikrai puikus pasirinkimas.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas