„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet

„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet

Julius Sabaliauskas

, atnaujinta 2021-05-26, 19:19

Taigi, pradėsiu šią apžvalgą nuo to, kad esu Note serijos fanas. Dabar esu su iPhone 7 Plus vien todėl, kad pernai, kai gavau Note 7, man liepė jį grąžinti. Visi tikriausiai žinote, kas nutiko su Note 7, taigi, kai sužinojau, kad Note serija visgi bus, ir Note 8 pasirodys su trenksmu, aš galvojau “Vau, po tokio susimovimo jie turi parodyt kažką ypatingo!”, taigi, Note 8 buvo mano glėbyje savaitę, ir žinot, po pristatymo, aš jį palaidojau iškart vien dėl jo kainos. Dabar gi, aš šiek tiek mąstau kitaip. Pasigilinkime tuo kartu.

Dizainas.

Šnekėkim atvirai. Man dizainas nepatiko. Nepulkit manęs keikt, aš paaiškinsiu savo nuomonę. Nuo pat Note išleidimo, tai buvo antros metų pusės geresnė “S” serijos versija. Note 3 buvo tas Note, kurį turėdamas aš įsimylėjau. Ten buvo visiškai naujas dizainas, kurio kopijų tiesiog nebuvo. Niekur. Ir, nors ten buvo pigus plastikas, visi Note palaipsniui dizaino prasme tik tobulėjo. Note 7 man irgi buvo kažkas tokio, Samsung pagaliau išsiaiškino, kaip teisingai užlenkti korpuso kraštus, kad telefoną laikyti nebūtų nepatogu. Šiemet ? Na, S8 yra gražesnis. Taip niekada nebuvo! S8 turi elegantiškas linijas, atrodo grakščiai ir ypatingai, nors ir turi savo asimetrijos ligas, kurias turi taip pat ir Note 8. Šių metų flagmanas yra kvadratinis, ir neturi jokių premialių linijų. Su portalo administracija net diskutavom ir priėjome išvadą, kad telefonas kiek žaislinis. Daug kas sakys, kad telefonas solidus ir puikiai tiks versliems žmonėms - taip, tas tiesa. Tačiau, Note buvo geek’ų modelis, žmonėms, kuriems reikdavo išmanaus kompiuterio savo kišenėj, ilgiausiai laikančios baterijos ir aplamai - visko, kas geriausia, viename, ir dizaino prasme to nėra. Aplamai, to nėra. Note pozicija pasikeitė. Ok, litanijas baigiu, grįžtam prie dizaino. Baisiausia (apart asimetrijos apačioje) yra galas. Gale jau dvi kameros, atrodo iš tikrųjų tragiškai, nežinau ar čia vieta kalta, ar patys sensoriai, ar jų išdėstymas vienas prie kito, bet... Atrodo tikrai klaikiai. Ir šalia jų vėl pirštų antspaudo skaitiklis. Nu c’mooon... Gi taip zyzė visi S8 savininkai, ir niekas neatsižvelgė. Galima buvo išvis jo nenaudoti, kaip tai padarė iPhone X, tik viena problema, nėra normalios alternatyvos, kurią iPhone X turi. Tokie vat kompromisai. Tačiau, kai ką turit žinot. Telefonas didelis. Dydžiu kaip iPhone 7 Plus, tik šiek tiek aukštesnis ir su tokiu ekranu, ergonomika jo yra labai gera. Geresnė nei S8. Rankoj jaučiasi tikrai patogiai, kas yra žiauriai svarbu dideliam telefonui. Naudotis juo buvo malonumas, žinant, kad čia Note, jį turi būti patogu laikyti viena ranka dėl S Pen pieštuko, einančio kartu su telefonu, nors telefonas kiek slidokas ir renka pirštų antspaudus kaip koks magnetas.

Specifikacijos.

Specifikacijų prasme Note 8 nėra silpnas, Exynos procesorius, kaip ir S8, RAM kiek daugiau, jau 6 gigabaitai, bet Samsung vartotojai žino, kad RAM čia reiktų kokių 12 gigabaitų, nes mūsų mielas Interfeisas viską suėda. Tačiau, telefonas “laksto” pakankamai greitai. Jį nenoriu lygint su iPhone, nes na, 7 Plus daug ką padaro greičiau, bet Android rinkoje čia vienas greičiausių įrenginių, viskas ties tuo tvarkoj. Ekranas čia 6.3 colio SAMOLED, 1440 x 2960 rezoliucijos, ir jis yra tobulas. Tai yra gražiausias ekranas telefone, kurį man teko matyti. Taip, S8 iš esmės turi beveik tokį pat ekraną, spalvos ir visa kita niekuo nesiskiria, BET! Šitas daiktas žiauriai ryškus. Ta prasme, aš buvau išlėkęs į Bernardinų sodą pailsėti bei pafotografuoti, ir saulėje, tiesioginėje saulėje, ekranas taip pradėjo ryškiai šviesti, kad aš tiesiog nepajaučiau, jog iš tikrųjų sėdžiu apsuptas saulės spindulių - matomumas buvo pasakiškas. Joks telefonas tokio matomumo neduoda, net ateinantis iPhone X jau preliminariai turi blogiausią ekraną ir tai logiška. Abu ekranus gamina Samsung ir jie, žinoma, pasiims geresnį variantą sau. Stiklas čia Gorilla Glass 5, tikrai tvirtas, ties tuo viskas okei, bei Samsung ypatingi bruožai - 3.5mm ausinių jungtis (kitais metais jos nebus, prisiminkit mano žodžius), IP68 apsauga nuo vandens, pakankamai prastas dinamikas, microSD lizdas atminties kortelei, kuris taip pat gali būti pakeistas antra SIM kortele. Dėl šito Samsung mes mėgstam.

Programinė įranga.

Note 8 atkeliauja su 7.1.1 Nougat Android versija iš dėžutės, tokia pat versija yra iki šiol. Telefonas greitas, nelagina, buvo kelis kartus “užsigliūčinęs”, taip vadinant, užkibęs ir man išmetė, jog programa nustojo veikti. Taip nutinka, kai kažką darai, staigiai nori pakeist aplikaciją ir grįžti atgal. Šis Super flagmanas nelabai susitvarko su mano poreikiais ir man tai nepatinka. Samsung ne itin sekasi sutvarkyti softą ir padaryti greitus Android atnaujinimus, kurie ilgą laiką džiugintų savo vartotojus. Čia didžiausias telefono minusas. Nu ir dar kaina. Taip pat Note 8 turi ypatingą bruožą, kurio neturi joks kitas išmanusis - pieštuką S Pen. Po savaitės naudojimo man buvo kiek sunku grįžti prie savo iPhone - naudojimasis pieštuku tapo įpročiu. Žinot, kaip būna, nueini į restoraną, pasiimi didžiausią sultingą burgerį, tavo pirštai riebaluose ir telefonu naudotis neįmanoma - telefonas nereaguoja praktiškai į tavo prisilietimus. Čia pieštukas gelbsti, jis taip pat apsaugotas nuo vandens, jis puikiai veikia, kai ekranas šlapias, riebaluotas ir dar kitaip užterštas. Taip pat kažkokie užrašai, piešiniai, screenshotai, visa tai labai gražiai koreguojasi, tiksliai žymimasi, trumpai tariant - komfortas. Visiškas komfortas, kaip kompiuteryje yra pelė, čia pieštukas atlieka panašų vaidmenį. Dėl to, tai etaloninis telefonas verslininkui, kuriam pravartu kažką užsirašyti, pažymėti, išskirti, ar net kokį grafikėlį nupiešti. Visada suprasiu Note pirkėjus dėl šito - daiktas nepakeičiamas. Turite kokiam salone pabandyti patys, o kai ekranas toks didelis, vietos jūsų fantazijai ir darbui yra pakankamai.

Kamera.

Note 8 kamera yra tokia pati, kaip ir S8, su vienu bet. Atsirado antras kameros modulis, kaip jau supratot, portreto režimui. Note 8 fotografuoja tikrai puikiai, joks pirkėjas kamera nenusivils, kamera viena geriausių rinkoje. Portretai nu tokie, šiaip sau. iPhone gaunasi daug geriau, bet, Samsung šioje srityje naujokai, leiskime įsivažiuoti. Dėl portreto galimybių pirkti išmanųjį būtų ne itin logiška. O taip - šviesoje ir tamsoje telefono kamera visur elgiasi adekvačiai ir kameros rezultatai automatiniame rėžime yra puikūs. Gal tik spalvos kiek per daug išryškintos, nelabai atitinka realybės, bet čia jau Samsung įprotis taip daryti, mėgsta jie pagražint viską. Priekinė kamera taip pat labai gera, turi platų kampą, dėl ko jau nušluoja iPhone, na ir šiaip selfių mėgėjai nenusivils. Trumpai tariant - kameros super, patenka į Top 3 vienareikšmiškai kartu su iPhone 8 ir Pixel 2, nors pastarojo dar nebandžiau ir abejoju, kad bandysiu.

Baterija.

Note 8 turi 3300mAh bateriją. Tai nėra daug. Suprantat patys, 6GB RAM, dvi kameros, aukštos rezoliucijos labai ryškus ekranas, viskas iš šitų nori “niam niam”. Kaip gi realybėje ? Realybėje, mano naudojimu, Note 8 neatlaikė visos dienos nei karto. Pirmas Note mano praktikoje, kuris miršta taip greitai. Geriausias rezultatas buvo 3% kažkur apie 10 valandą vakaro (aš įprastai einu miegoti apie 2 nakties), tad... nu nežinau, nusivyliau. Visi nusivylė. Nėra tragedija, iPhone 7 Plus laiko trumpiau, pavyzdžiui. Gelbsti greitas įkrovimas, čia 50% baterijos gauni per kiek daugiau nei pusvalandį, tad iš tikrųjų nėra didelė problema, bet Note serija jau nėra tas ištvermės etalonas, kuris buvo anksčiau. Pamenu, Note 3 pas mane stabiliai dvi dienas laikydavo. Eh, laikai..

Išvada bei asmeninė nuomonė.

Taigi, Note 8 nuėjo Apple keliu. Pristatė dvi savo įprastos flagmanų serijas, ir Note tapo brangesniu, premialesniu Super flagmanu. Prieš mėnesį, aš galvojau, kad Note 8 net arti nestovės prieš tokius flagmanus kaip Pixel 2 ir iPhone X, ir nors aš dėl pastarojo esu teisus, Note 8, mano nuomone, tarp flagmanų iki €1000 (techniškai jis tiek ir kainuoja, kai kur brangiau, bet sušvelninkim) užima pirmąją vietą. Tai yra geriausias Android išmanusis šiuo metu, tačiau yra vienas bet. Dabar, beveik dvigubai pigiau kainuoja S8. Naujas. Jis su gražesniu dizainu, patogesniu, mažesniu korpusu, ekranas ten nėra mažas, viskas iš esmės tas pats, ir žinot, jeigu jum neniežti turėti tą patogųjį S Pen pieštuką, tuomet nuo pirkimo susilaikykite ir tiesiog nusipirkit S8. Nors, telefonas mano apžvalgoj nebuvo itin išgirtas - jis geras, ypač kai atpigo, ypač Note 8 kainos fone. Tiek žinių iš mano pusės.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas