5 priežastys, kodėl „Samsung Galaxy S10” verta pirkti vietoje „Galaxy S20”

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-06-08
5 priežastys, kodėl „Samsung Galaxy S10” verta pirkti vietoje „Galaxy S20”
0 Pasidalinimai
3977 Peržiūros

„Samsung Galaxy S20” serijos telefonai ant prekybininkų lentynų jau keletą mėnesių, tačiau daugeliui būsimų pirkėjų ir mūsų skaitytojų kyla klausimas, ar tikrai verta sunkiai karantino metu uždirbtus pinigus iškeisti į naujausius Pietų Korėjos milžinės flagmanus, kai jiems už  nugaros stovi jau iš prožektorių šviesos pasitraukusi praėjusių metų „Samsung Galaxy S10” serija. Jūsų dėmesiui - 5 priežastys, kodėl senieji galiūnai jūsų dėmesio verti labiau nei naujieji dvidešimtukai.

1. Pagrindiniai privalumai ir funkcijos nepasikeitė

Praėjusiais metais „Galaxy S10” serijoje debiutavo daugybė naujovių. Vartotojams buvo pasiūlytas po ekranu montuojamas ultragarsinis pirštų antspaudų skeneris bei atvirkštinis belaidis įkrovimas, leidžiantis krauti ausines ar išmaniuosius laikrodžius juos tiesiog padėjus ant telefono nugarėlės. Taigi, nenuostabu, kad šios funkcijos buvo tiesiog perkeltos į naujesnį modelį.

Nors „Galaxy S20” dizainas buvo minimaliai pakeistas, pagrindiniai jo principas išliko tie patys. Didelis ir kokybiškas AMOLED ekranas turi tokius pačius siaurus rėmelius, o korpuso konstrukcijai naudojamas tas pats aliuminis ir „Gorilla Glass” stiklas. Maža to, daugelio vartotojų nuomone, horizontalus kamerų išdėstymas „Galaxy S10” nugarėlėje netgi atrodo estetiškiau, nei kaitlentė „Galaxy S20” gale.

Gamintojas, nujausdamas, kad „S10” serijos atstovai pirkėjų kišenėse ar parduotuvių lentynose gulės dar bent jau porą metų, pasirūpino, kad jie būtų paruošti ateičiai. „Samsung Galaxy S10” telefonai buvo vieni pirmųjų, kurie palaikė naująjį Wi-Fi 6 standartą, suteiksiantį didelius atsisiuntimo ir išsiuntimo greičius. Taip pat juose bendrovė įdiegė kur kas daugiau operatyviosios atminties, užtikrinančios, kad „Galaxy S10” turės resursų susitvarkyti su sudėtingesnėmis užduotimis ateityje.

2. Naudojimo patirtis išliko tokia pati

„Samsung Galaxy S20” rinkai pristatė 120Hz atsinaujinimo dažnį turintį ekraną, galingesnį „Exynos” procesorių ir dar daugiau RAM gigabaitų, bet realybėje visa tai nėra juntama. 120Hz veikia tik nustačius mažesnę FHD+ raišką, o „Galaxy S20+” apžvalgoje (ją rasite čia) pastebėjome, kad papildomi hercai taip stipriai sekina bateriją, kad geriausia šią funkciją tiesiog išjungti, kas „S20” nuleidžia iki „S10” lygio.

Kalbant apie naująjį lustą, situacija taip pat panaši. Nedidelis greičio prieaugis „Galaxy S20” serijoje juntamas, bet jis kur kas mažesnis nei galima tikėtis. Galų gale „Samsung” flagmanai nėra laikomi sparčiausiais (bent jau versijos su „Exynos” procesoriais) - vartotojai juos mėgsta dėl funkcijų gausos ir universalumo, tad ar tikrai verta permokėti už papildomą galingumą?

Be to, „Samsung” pastaruoju metu pavyzdingai elgiasi su programinės įrangos atnaujinimais, todėl „Galaxy S10” pasiekė „One UI 2.1” vartotojo sąsajos versija, kuri galutinai ištrina ribas tarp senesnių ir naujesnių gamintojo flagmanų. Kitaip tariant, naudojimo ir valdymo patirtis bus praktiškai identiška ir kažkokius skirtumus pastebėti tampa praktiškai neįmanoma - tai tiesiog naujoviškas ir patogus išmanusis telefonas su puikios kokybės ekranu, nesvarbu, pasirinksite dešimtuką ar dvidešimtuką.

3. Kameros kokybė vis dar aukščiausio lygio

Spaudimas iš Kinijos konkurentų pusės privertė „Samsung” pradėti žaisti žaidimą „Kas daugiau?” ir pradėti montuoti monstriško megapikselių skaičiaus kameras. Teoriškai tai suteikia keletą didelių privalumų - didesnė raiška leidžia be didesnio kokybės nuostolio artinti ir karpyti nuotraukos, o didesnis užfiksuojamos informacijos kiekis pasitarnauja kadro apdorojimui naktiniame režime.

Vis dėlto internete gausu „Galaxy S20 Ultra” savininkų, besiskundžiančio pagrindinės 108MP kameros fokusavimo problemomis ir sunkumais fotografuojant objektus iš nedidelio atstumo. Turbūt nereikia nė sakyti, kad „Galaxy S10” randamas senas geras 12MP sensorius nepasižymi nė vienu iš šių trūkumų ir galimai netgi veiks geriau tam tikrose situacijose. Galų gale, ir kitos „S10” kameros yra visavertės - 16MP itin plataus kampo jutiklis fiksuoja vis dar vienas geriausių tokio tipo nuotraukų rinkoje, o 12MP priartinimui skirta kamera savo darbą atliks pakankamai gerai, kai jums to prireiks.

Beje, „Samsung” neseniai išsiuntė programinės įrangos atnaujinimą „Galaxy S10” kamerai, todėl ji fiksuoja geresnės kokybės kadrus ir turi daugumą „S20” kameros programėlės funkcijų (apie tai plačiau skaitykite čia).

4. 5G ryšio galimybių Lietuvoje vis dar neišnaudosite

Viena didžiausių „Samsung Galaxy S20” serijos naujovių yra 5G palaikymas. Nors praėjusiais metais matėme ir specialų „Galaxy S10 5G” modelį, šiemet ši ryšio technologija jau yra diegiama standartiškai į kiekvieną mūsų rinkoje parduodamą „S20” atstovą. Tiesa, visaverčiu 5G palaikymu gali pasigirti tik brangesnieji „S20+” ir „S20 Ultra”, o „S20” modelyje palaikomas tik žemo dažnio 5G standartas.

Tačiau problema slypi kur kas kitoje vietoje - Lietuvoje visaverčio penktos kartos tinklo nebus dar mažiausiai porą metų, tad tuo metu, kai jis atsiras „Galaxy S20” savininkai greičiausiai jau bus pakeitę telefoną ar bent jau planuos naujo įrenginio pirkimą. Galbūt jeigu daug keliaujate ar gyvenate užsienyje, kur 5G infrastruktūra bent jau didžiuosiuose miestuose yra neblogai išvystyta, šią „S20” galimybę galėsite įvertinti, bet lietuviams kol kas tai pasitarnaus nebent pasigyrimui draugų kompanijoje.

5. Pirkdami „Samsung Galaxy S10” galite smarkiai sutaupyti

Turbūt sunku būtų prieštarauti, kad ekonomikos sulėtėjimą lėmęs karantinas neigiamai atsiliepė daugelio mūsų pajamoms, tad noras taupyti šiomis dienomis yra kaip niekad stiprus. Akivaizdu, jog tai efektyviai padaryti galima įsigijus šiek tiek senesnį flagmaną,

Manau, jog nieko nenustebinsiu pasakęs, kad išmanieji telefonai labiausiai nuvertėja per pirmuosius metus. Taigi, šiuo metu „Samsung Galaxy S10” serijos atstovai kainuoja maždaug 30% pigiau nei jų įpėdiniai, o peržvelgus skelbimų portalus greičiausiai pavyktų surasti ir dar geresnių pasiūlymų. Už sutaupytus pinigus galėsite nusipirkti keletą dėklų, visiškai belaides ausines ar išmanųjį laikrodį ir greičiausiai dar liks keletas eurų smulkioms išlaidoms.

Norintiems maksimaliai sutaupyti, rekomenduojame atkreipti dėmesį „Samsung Galaxy S10E” - jis kainuoja itin nedaug ir siūlo praktiškai visus flagmano privalumus savo nedideliame korpuse. Į „Samsung Galaxy S10” dėmesį verta atkreipti ir tiems, kas mėsta dažnai keisti telefonus - po metų jo nuvertėjimas bus kur kas mažesnis nei „Galaxy S20”, tad naujam savininkui perleidę savo telefoną prarasite kur kas mažiau pinigų.

O kurį telefoną rinktumėtės jūs? Laukiame jūsų nuomonių komentaruose.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Apžvalga
„Doogee BL5000“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Apžvalga
„Gretel S55“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis

Geriausios kainos

Samsung Galaxy S10

Aliexpress

Geriausios kainos

Samsung Galaxy S10+

Aliexpress

Geriausios kainos

Samsung Galaxy S10e

Aliexpress

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo