Ar vadinamojo „Game Pass“ nebuvimas gali padidinti parduodamų žaidimų skaičių?

Paskelbė:   Rokas Gaidys | 2020-08-12
Ar vadinamojo „Game Pass“ nebuvimas gali padidinti parduodamų žaidimų skaičių?
0 Pasidalinimai
366 Peržiūros

Į šį klausimą bando atsakyti „Microsoft“. Konsolių savininkai mane supras: sumoki 60 eur. už žaidimą ir tam, kad jį galėtum žaisti internete reikia papildomai pirkti „Xbox Game Pass“ arba „Playstation Plus“. Žinoma su šiais priedais gauname papildomų žaidimų, tačiau tokios „privilegijos“ kaip „Steam“, „Epic Store“ naudotojai negauname. Skamba kvailokai? Manau, kad taip. Tačiau situacija po truputį keičiasi. Pavyzdžiui „Fortnite“ nereikia jokių vadinamųjų „game pass‘ų“ ir jį žaisti galima visiškai nemokamai. Kiti žaidimų kūrėjai pradeda sekti jų pavyzdžiu.

„Halo Infinite“ bus galima žaisti visiškai nemokamai ir internete, bent jau taip skelbia „Microsoft“ atstovai. Na tiksliau, buvo jie buvo priversti tai patvirtinti po to kai nutekėjo informacija iš Airijos parduotuvės „Smyths Toys“. Bendrovė reklamuodama naująjį „Halo“ netyčia parašė, kad jį bus galima žaisti nemokamai internete („free-to-play multiplayer experience“). Ši žinutė buvo greitai pašalinta, tačiau visiems pamačiusiems tapo aišku, kad norint pilnai mėgautis „Halo“ nereikės papildomai mokėti perkant „Xbox Game Pass“, o „Microsoft“ tiesiog nepaneigė gandų. Kūrėjai prižadėjo paskelbti daugiau detalių ateityje apie vadinamąją „monetizaciją“ ir žaidimo prieinamumą nemokant papildomai. Pirmą kartą „Halo“ pasirodė dar 2001 metais su pirmąja „Xbox“ konsole. Ši franšizė ir toliau išliks prieinama tik „Xbox“ vartotojams, bet galbūt jos panašumai į stacionarius kompiuterius, žaidimo internete atžvilgiu, padės surinkti didesnę žaidėjų auditoriją. Pats „Halo Infinite“, kartu su misijomis vienam žaidėjui bus prieinamas „Game Pass“ savininkams, kurie moka mėnesinį mokestį. Šia funkcija vidutiniškai naudojosi daugiau nei 10 milijonų vartotojų per mėnesį.

Na nors ir mažais žingsniais, bet požiūris į naudojimąsi konsolėmis keičiasi. Galbūt ateityje su internete bus galima žaisti nemokamai, o gal tai yra tiesiog „Microsoft“ reklaminis triukas. Viską pamatysime tik ateityje, bet tikimės, kad „Halo“ atvejis nebus vienkartinis.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Telefonas su pirštų atspaudų skaitytuvu po ekranu jau CES 2018 parodoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung” paaiškino, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti šių dienų flagmanai Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Apple prisipažino ribojanti senų „iPhone“ darbo spartą Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo