Išbandėme „Samsung Galaxy Note20” serijos telefonus: pirmi įspūdžiai

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-05
Išbandėme „Samsung Galaxy Note20” serijos telefonus: pirmi įspūdžiai
0 Pasidalinimai
3584 Peržiūros

Kol dauguma lietuvių vis dar lepinasi saulės voniomis prie jūros ir skuba iš anksto prisimėgauti prieš naujais ribojimais grasinančią antrą COVID-19 bangą, „Samsung” demonstruoja geležinę discipliną - nė trupučio nevėluodama, tiesa, virtualiu būdu, šiandien pristatė naująją  „Galaxy Note20” flagmanų seriją ir dar keletą smulkesnių produktų.

Telefonai.eu komanda lankėsi keliomis dienomis anksčiau surengtame žurnalistams skirtame renginyje, kuriame išbandė šiųmetes Pietų Korėjos milžinės naujienas, ir nekantraudama ruošiasi pasidalinti savo pirmaisiais įspūdžiais

Du broliai, dvi skirtingos istorijos

Pernai „Samsung” sulaužė savo keleto metų tradiciją ir vietoje vieno „Galaxy Note” pristatė du telefonus - mažesnį „Galaxy Note10” ir tikrąjį Noutą „Galaxy Note10+”. Sprendimas buvo sutiktas labai kontraversiškai, kadangi „Note10” nuo Pliuso skyrėsi labai nestipriai, o kainos skirtumas daugeliu atvejų buvo pernelyg nedidelis, kad apsimokėtų pirkti mažesnį variantą.

Nepaisant to, „Samsung” ir toliau tvirtai laikosi savo dviejų telefonų tradicijos - šiemet pristatyti „Note20” ir „Note20 Ultra”.

Nors dėmesį atkreipia, jog didesnė flagmano versija pliuso ženklą šiemet išmainė į „Ultra” titulą, esmės tai niekaip nekeičia - kadangi geriausias „Galaxy S20” serijos modelis taip pat paženklintas „Ultra” prierašu, gamintojas tiesiog bandė būti nuoseklus ir nesuklaidinti pirkėjų. Taigi, „Note20 Ultra” įkūnija viską, ką geriausio gali pasiūlyti „Samsung”, o „Note20” yra tarsi mažesnė ir dar pigesnė alternatyva.

Kompanija priekaištus išgirdo ir pasistengė abu Noutus stipriau diferencijuoti. „Galaxy Note20” yra ne tik mažesnis už „Ultra”, bet ir siūlo prastesnes korpuso medžiagas, ne tokį įspūdingą ekraną ir kameras bei visokių smulkių techninių kompromisų. Teoriškai tai turėtų leisti telefoną parduoti kur kas mažesne kaina ir galimai pritraukti pirkėjų, norinčių prestižinio „Note” vardo ir funkcijų, tačiau negalinčių sau leisti „Note20 Ultra”. Visgi realybėje ne viskas taip paprasta.

Dizainas: turime gerą ir blogą žinią

Šių metų pradžioje pristatyti „Samsung Galaxy S20” serijos išmanieji buvo vieni nykiausių 2020 metų telefonų dizaino prasme. Nors gamintojas lyg ir atsižvelgė į vartotojų pageidavimus bei panaikino lenktus ekrano kraštus, be fantazijos nugarėlėje išdėstytos kameros ir blankios spalvos lėmė tai, jog net praėjusių metų „Galaxy S10” atrodė prabangiau ir solidžiau. Laimė, korėjiečiai padarė išvadas ir „Note20” serijoje dizaino klaidas ištaisė. Na, bent jau „Ultra” atveju.

„Samsung Galaxy Note20 Ultra” forma praktiškai nepakito, lyginant su pirmtaku. Tai reiškia, kad reikalų vėl turime su švelniai lenktu ekranu ir nugarėle. Man asmeniškai tai yra labai didelis pliusas, nes paėmus telefoną į ranką išties atrodo lyg laikytum pačios aukščiausios klasės atstovą. Prie to prisideda ir pirmąkart serijoje debiutavusi matinė danga, sumažinanti korpuso slidumą ir paslepianti pirštų antspaudus. Patiko ir naujos taip vadinamos mistinės spalvos - „Note20 Ultra” bus siūlomas juodos arba bronzinės. Pastarojo atspalvio variantas yra itin dailus ir spinduliuoja sunkiai nusakoma prabanga. Visgi maloniausias pasikeitimas, mano nuomone, yra blizgus korpuso spalvos kameros modulis, nebeatrodantis kaip beveidė kaitlentė „Galaxy S20 Ultra” modelyje. Beje, tiek ekranas, tiek nugarėlė yra dengti naujuoju „Gorilla Glass Victus” stiklu, tad bus kur kas atsparesni dūžiams ir įbrėžimams nei konkurentų ar praėjusios kartos „Samsung” telefonai. 

Tiesą sakant, mano akyse „Samsung Galaxy Note20 Ultra” tapo gražiausiu šių metų išmaniuoju, šį titulą perėmęs iš sidabrinio „Huawei P40 Pro”.

Tačiau „Samsung”, sukūrę tokį gražuolį, nusprendė pabūti šmikiais ir bjauriuoju ančiuku paversti „Note20”. Iš pirmo žvilgsnio viskas lyg ir gerai - įrenginys šiek tiek mažesnis, sakyčiau, kone idealaus dydžio, ekranas - plokščias, dengtas senuoju „Gorilla Glass 5”, kampuota forma daugiau mažiau panaši į „Ultra”, bet paėmęs į rankas supranti, jog kažkas ne taip - nugarėlei panaudotas ne „Gorilla Glass Victus” ar šiaip koks nors kitas stiklas, o plastikas (!!!) Taip, mes vis dar kalbame apie 2020 metų „Samsung” flagmaną, kurio korpuso medžiagos gali lygintis nebent su biudžetiniais „Galaxy A” modeliais.

Žinoma, paviršius, nerenka pirštų antspaudų ir, žvelgiant objektyviai, delne sudaro maksimaliai gerą įspūdį, kurį gali sudaryti plastikas, tačiau, nepaisant visko, tai vis dar yra plastikas, nesuteikiantis prabangos pojūčio. Man toks sprendimas pasirodė visiškai nesuprantamas, tad apie jį pasiteiravau „Samsung” atstovų. Mano nuostabai, net ir jie negalėjo pateikti atsakymo, todėl galima daryti prielaidą, kad gamintojas elementariai pataupė. Manau, šis ėjimas bendrovei gali labai stipriai atsirūgti. Ir čia nepadės net ir papildoma mistinė žalia spalva.

Skirtingi ekranai ir rašiklio titulo pagaliau vertas „S-Pen”

„Galaxy Note” atstovai pagal nutylėjimą buvo rekomenduojami visiems, norintiems išmaniojo su didžiausiu ekranu, tad kompanija Noutų ekranams skiria ypatingą dėmesį. Tai atsispindi „Note20 Ultra” modelyje, kuriame atsidūrė įspūdinga 6,9 colių įstrižainės QHD+ raiškos „Dynamic AMOLED 2X” matrica. „Samsung” teigimu, ji išspinduliuoja 13% mažiau mėlynos šviesos, atkuria dar natūralesnes spalvas ir yra draugiškesnė akims. Nežinau, ar tai tik klaidingas įspūdis, bet „Note20 Ultra” ekrano atkuriamas vaizdas pasirodė šiek tiek malonesnis nei 6alia buvusio „Galaxy S20+”

Kitas didelis patobulinimas yra 120Hz atsinaujinimo dažnio palaikymas, suteikiantis dar sklandesnį slinkimą ir didesnį kadrų per sekundę skaičių žaidimuose. Iš esmės, tai nėra didelė naujovė, nes 120Hz ekranus gavo ir metų pradžioje debiutavę „Galaxy S20”, tačiau „Note20 Ultra” buvo aprūpintas specialiu režimu, kuris parenka optimalų hercų skaičių, priklausomai nuo to, ką atliekate. Jei žiūrite 30 kadrų per sekundę kokybės filmą, bus nustatytas 30Hz, o jei žaidžiate žaidimą, palaikantį 120fps, atitinkamai bus parinktas 120Hz. Kadangi ekranas nuo šiol neprivalo veikti 120Hz dažniu, taupoma baterija.

Deja, didesnis atsinaujinimo dažnis vis dar gali veikti tik nustačius FHD+ rezoliuciją - norintiems maksimaliai geros vaizdo kokybės, teks tenkintis standartiniais 60Hz. Ganėtinai keista, turint omenyje, kad tai buvo vienas didžiausių trūkumų, kuriuos įvardino „Galaxy S20” pirkėjai - kodėl žmogui nesuteikus teisės pasirinkti, jei tokią galimybę siūlo konkurentai iš Kinijos? Na, bet turbūt čia tas atvejis, kai gamintojas saugo vartotoją nuo jo paties - taupo įrenginio bateriją, kad ji neišsektų greičiau nei jis yra įpratęs.

Tačiau atkreipkite dėmesį - kalbu tik apie „Ultra” variantą, situacija su įprastu „Note20” yra kur kas liūdnesnė. Čia ekranas ne tik vos FHD+ raiškos, 6,7 colio įstrižainės, bet ir yra standartinio 60Hz atsinaujinimo dažnio. Maža to, pasinaudojęs šiuo modeliu lauke, šviečiant plieskiant saulės šviesai, pastebėjau, jog jo šviesumas kur kas mažesnis ne tik nei „Note20 Ultra”, bet ir manojo „OnePlus 8 Pro”. Akivaizdu, jog „Samsung” šioje srityje vėl begėdiškai pataupė ir vartotojams pasiūlė bene prasčiausią „Note” serijos ekraną per pastaruosius keletą metų. Na gerai, šiek tiek dramatizuoju - nėra ta matrica tokia jau bloga, vaizdas tikslus ir gerai sukalibruotas, tiesiog iš verslo klasei priskiriamo telefono tikėjausi kur kas daugiau.

Malonaus patobulinimo sulaukė „S-Pen” rašiklis. Jei pernai bendrovė jame įdiegė įvairius judesio sensorius, leidžiančius juo mojuojant lyg burtų lazdele atlikti tam tikras užduotis, tai šiemet apsistota prie to, kas rašiklį paverčia rašikliu - rašymo. „Samsung” labai stipriai sumažino pieštuko vėlavimą - jei „Note10” serijoje jis siekė 42 milisekundes, tai „Note20” atveju laikas sutrumpėjo iki 26ms, o „Note20 Ultra” - net iki 9ms. Kodėl tai svarbu? Braukiant rašikliu per ekraną, linija nuo „S-Pen” galiuko praktiškai neatsilieka, todėl rašymo pojūtis praktiškai nesiskiria nuo įprasto tušinuko ir popieriaus. Kiek teko bandyti, bent jau „Note20 Ultra” atveju, tai labai jaučiama ir yra be abejonės maloniausia rašymo patirtis iš visų tokią funkciją siūlančių elektroninių funkcijų.

Iš kitų „S-Pen” patobulinimų galima paminėti tai, kad pasikeitė jo vieta korpuse - nuo šiol pagaliukas ištraukiamas iš kairės, o ne dešinės apatinės briaunos dalies. Taip pat vis labiau valdymui gestams stumiant į užmarštį legendinius tris Android mygtukus - atgal, namų ekrano ir foninių užduočių - bendrovė įdiegė galimybę šias užduotis atlikti rašikliu piešiant nesudėtingus simbolius. Man tai nepasirodė patogu, bet, matyt, tai buvo kuriama tam, kad norint grįžti atgal ar į pagrindinį ekraną, vartotojui nereikėtų iš rankų paleisti pagaliuko ir naudoti pirštų.

Klaustukai dėl procesoriaus bei dėmesys produktyvumui

Jeigu sekate išmaniųjų telefonų rinkos naujienas, turbūt žinote, jog „Samsung Galaxy S20” serija, kaip ir jų pirmtakai, skirtingose rinkose buvo siūlomi su skirtingais procesoriais. JAV ir keletui Azijos šalių atitekdavo šiek tiek pranašesni „Snapdragon” variantai, o Europai ir likusiam pasauliui tekdavo silpnesnieji „Exynos”. Paburbėjimų dėl šios neteisybės buvo visada, bet šiemet pasirodžius „Galaxy S20” jų buvo kaip niekad daug, nes „Exynos 990” praktiškai visais aspektais stipriai nusileido „Snapdragon 865”.

Nors europiečiai rašė peticijas, reikalaujančias „Samsung” nustoti naudoti „Exynos”, kompanija jų nepaklausė ir mūsų rinkai skirtuose „Note20” ir „Note20 Ultra” vis tiek bus montuojamas „Exynos 990”. Tiesa, Pietų Korėjos milžinės atstovai prisipažino girdėję vartotojų skundus dėl lustų, todėl „Note20” serijoje esantis „Exynos 990” buvo patobulintas, sumažinant jo kaitimą ir energijos sąnaudas. Trumpo telefonų bandymo metu skirtumų pastebėti nepavyko, tačiau abejoju, ar minėti patobulinimai iš esmės pakeis lustų charakterį ir jis staiga juntamai geresnis. 

Visgi nesiimsiu daryti išvadų, kol neturėsiu galimybės „Note20” atstovų išbandyti ilgesnį laiką.

Gerai žinia, jog abu „Note20” modeliai standartiškai komplektuojami su 256GB vidinės atminties, tiesa, „Ultra” atveju, dar galima talpą išplėsti iki 1TB talpos microSD kortele. Kalbant apie operatyviąją atmintį, „Ultra” standartiškai komplektuojamas su 12GB, o „Note20” - su 8GB. 8GB, mano nuomone, yra visiškai pakankamas kiekis flagmanui, tad dėl to priekaištų neturiu.

Kita vertus, prezentacijos metu dėmesio techniniams skaičiams buvo skiriama kaip niekad mažai, o susikoncentruota į produktyvumo galimybes. Greičiausiai todėl, jog rinkoje praktiškai visi flagmanai yra vienodai pajėgūs, o „Note” serija tapo labiau pozicionuojama ne kaip galingiausi, o geriausiai verslui subalansuoti išmanieji. Iš naujienų galima paminėti naują „DeX” sąsajos galimybę belaidžiu būdu transliuoti vaizdą iš telefono į televizorių (palaikomi visi modeliai, turintys „Miracast”) ir tuo pat metu išmaniajame veikti kažką kito - pavyzdžiui, į televizorių transliuojate filmą, o tuo metu savojo „Note20” ekrane slenkate per socialinių tinklų naujienų sieną ar tiesiog naršote internete. Taip pat „Samsung Notes” užrašinės aplikacija leis vienu metu redaguoti PDF failą, užsirašinėti ir netgi įrašinėti garsą - idealu studentams, konspektuojantiems paskaitas, arba dažnai pasitarimuose besilankantiems valdininkams.

Mažiau kamerų

Prezentacijos metu „Samsung” nestokojo dėmesio „Galaxy Note20” serijos kameroms. Nieko keista - ekspertai apskaičiavo, jog šiemet pirmąkart istorijoje aukščiausios klasės išmaniuosiuose brangiausiu komponentu tapo kameros, išstūmusios ilgą laiką šioje vietoje karaliavusį ekraną, tad noras apie jas papasakoti daugiau yra suprantamas.

Deja, staigmenų čia kaip niekad mažai, išskyrus tai, jog abu Noutai turi 3, o ne 4 kameras nugarėlėje, kaip jų broliai „S20 Ultra” ir „S20+”. „Note20 Ultra” pagrindinės kameros donoru, kaip ir buvo galima tikėtis, tapo „S20 Ultra” - iš jo perkeltas įspūdingasis 108MP f/1.8 sensorius. Toks sprendimas gali būti vertinamas kontroversiškai, nes „S20 Ultra” tiek kamerų ekspertų, tiek paprastų vartotojų buvo pliekiamas dėl fokusavimo problemų, tačiau gamintojas į tai atsižvelgė ir „Note20 Ultra” sumontavo papildomą lazerinio autofokusavimo daviklį. Kaip tai veikia praktikoje, kol kas progos išbandyti neturėjau, bet tikrai nekantrauju tai atlikti rašydamas apžvalgą. 

Antruoju migrantu tapo 12MP itin plataus kampo jutiklis, taip pat naudojamas itin gerai stabilizuotų vaizdo įrašų kūrimui. Staigmena neigiama prasme galima laikyti tai, kad iš „S20 Ultra” nebuvo perkeltas 100 kartų skaitmeniniu ir 10 kartų hibridiniu būdu vaizdą padidinti galintis 48MP sensorius - jo vieta atiteko 12MP 5 kartus optiškai ir 50 kartų skaitmeniniu būdu vaizdą didinti galinčiai kamerai. Aš tame didelės problemos nematau ir netgi spėju, jog naujos kameros kokybė dėl platesnės diafragmos bus netgi geresnė, o 50 kartų artinimas yra daugiau nei pakankamas. Taip pat „Note20 Ultra” neteko pirmtakuose buvusio gylio jutiklio - jo darbas suliejant foną portretuose patikėtas likusioms kameroms.

„Note20” kameras perėmė iš pigesniojo „S20+” - čia randame 12MP pagrindinį, 12MP itin plataus kampo ir 64MP 3x optiniam bei 30x skaitmeniniam priartinimui skirtą jutiklius. Vėlgi teko palaidoti gylio sensorių. Tiesa, šiam komplektui priekaištų neturiu - „S20+” kameros dėl „S20 Ultra” spindesio negavo tiek dėmesio, tačiau, kiek teko testuoti, tai neabejotinai yra vienas lyderių, neturintis jokių fokusavimo problemų ir kitų modernių trūkumų.

Ekrane esančioje skylutės formos išpjovoje abiejuose debiutantuose buvo sumontuota 10MP asmenukių kamera. „Samsung” jau antrus metus iš eilės akcentuoja, jog „Note” serija yra tinkamiausia vlogeriams ir kitiems save filmuoti mėgstantiems asmenims, tad su ja nepasikuklinta ir su priekiniu sensoriumi - kamera gali vaizdą įrašinėti 4K raiška, turi gerai veikiančią autofokusavimo funkciją. Vaizdo turinio kūrėjams patikti turėtų ir gera mikrofonų kokybė, o esant triukšmingoje aplinkoje, garso įrašymui filmuojant bus galima panaudoti kartu pristatytų „Galaxy Buds Live” ausinių (apie jas papasakosime šiek tiek vėliau) mikrofoniukus. Žodžiu, jei ieškote geriausiai filmuoti galinčių Android išmaniųjų - jie prieš jūsų akis.

Dar talpesnės baterijos

Pernykščių „Galaxy Note10” akumuliatoriais vartotojai pernelyg nesiskundė, bet išpopuliarėjus didesnio atsinaujinimo dažnio ekranams, atsiradus 5G palaikymui (tuo pasigirti gali abu „Note20” modeliai) bei procesoriams tampant vis pajėgesniems gamintojui nebeliko nieko kita, kaip tik sukandus dantis ieškoti būdų įsprausti dar didesnę bateriją.

„Samsung Galaxy Note20” baterijos talpa padidėjo nuo 3500mAh iki 4300mAh ir, turint galvoje sąlyginai mažos raiškos ekraną su standartiniais 60Hz, tai turėtų garantuoti išties padorų tarnavimo laiką vienu įkrovimu. Tuo metu „Note20 Ultra” atveju viskas truputį sudėtingiau - jo baterijos dydis, lyginant su pirmtaku, išaugo vos 200mAh - iki 4500mAh. Problema tame, jog praktiškai identiškas specifikacijas turintis „Galaxy S20 Ultra” (bent jau jo versija su „Exynos 990” lustu) buvo aprūpintas net 5000mAh cele, tačiau ypatinga ištverme negalėjo pasigirti. Galbūt naujas adaptyvus 120Hz ekrano režimas pataisys reikalus, bet nesu labai optimistiškas.

Įkrovimo technologijos, deja, į priekį nepasistūmėjo. Įrenginių dėžutėse bus siūlomas tas pats 25W galios įkroviklis, kuris per 30 minučių bateriją papildyti turėtų daugiau 50%. Jei toks greitis jums per mažas, atskirai bus galima įsigyti 45W blokelį, šiek tiek sutrumpinantį įkrovimo trukmę. Aišku, niekur nedingo ir belaidis įkrovimas - maksimali jo galia siekia 15W, o ausines, išmaniuosius laikrodžius ir netgi kitus telefonus toliau bus galima įkrauti padėjus tiesiog ant Noutų nugarėlės - palaikomas pernai pristatytas atvirkštinis belaidis įkrovimas.

Komentuodamas šiuos skaičius pasakysiu, jog „Samsung” pradeda stipriai atsilikti nuo konkurentų - „Huawei P40 Pro+” geba krautis 65W galia laidiniu ir 40W belaidžiu būdu, o jau po truputį pradeda sklisti kalbos apie „Xiaomi” vystomą 120W standartą. Vienintelė tokio „Samsung” neskubėjimo priežastis galėtų būti dar nuo sprogstančio „Note7” laikų besitęsianti paranoja dėl baterijų saugumo ir patikimumo, neleidžianti rimčiau pakovoti su konkurentais.

Naujas išmanusis laikrodis, pupelės formos ausinės ir karantininės planšetės

Jau tapo įprasta, kad kartu su naujais „Note” serijos išmaniaisiais „Samsung” pristato ir keletą aksesuarų. Šiemet jų būrys šiek tiek didesnis nei įprasta, nes pernai kompanija leido sau šiek tiek patinginiauti. Ant podiumo šalia „Note20 Ultra” ir „Note20” pasirodė „Samsung Galaxy Tab S7/S7+” planšetė, „Galaxy Watch 3” išmanusis laikrodis ir „Galaxy Buds Live” ausinės.

Planšetinių kompiuterių rinka, ypač tų, kuriuose veikia Android operacinė sistema, pastaraisiais metais taip stipriai susitraukė, kad net ir didžiausi optimistai nesitikėjo, jog kuris nors didesnis gamintojas išleis naują premium klasės planšetę. Tačiau karantino metu pradėti organizuoti nuotolinis darbas bei studijos netikėtai atgaivino planšečių paklausą. Taigi, „Samsung” metė naują kozirį - „Galaxy Tab S7” ir „S7+” tabletus

Jie skiriasi tik tuo, jog pirmasis pasižymi 11 colių įstrižainės LTPS ekranu ir turi 8000mAh bateriją, o antrasis - 12,4 colio AMOLED ir 10090mAh. Abiejų ekranai palaiko 120Hz, o viduje randame naujausią „Snapdragon 865+” lustą (keista, kodėl ne „Exynos”, kaip „Note20” telefonuose). Pakuotėje nemokamai pridedamas ir rašiklis, tad nusipirkę naująsias korėjiečių planšetes galėsite kibti į darbus. Trumpai tariant - „Galaxy Tab S7/S7+” yra arčiausiai „iPad Pro” stovintys Android stovyklos atstovai.

Pasiilgusius prabangaus „Samsung” išmaniojo laikrodžio turėtų nudžiuginti po dvejų metų pertraukos atgimęs „Galaxy Watch 3”. Jis pasisėmė dizaino idėjų iš sportiškųjų „Galaxy Watch Active” ir tapo mažesnis, lengvesnis ir plonesnis. Visgi nuo klasikinės formos nebuvo pernelyg nukrypta, tad ant riešo labai lengvai jį galima supainioti su mechaniniu laikrodžiu. Įdomu tai, jog, gamintojas susikoncentravo ne į įvairias išmanias funkcijas, o į sveikatingumo galimybes  - profesionalią treniruočių analizę, deguonies kiekio kraujyje matavimą ir tikslų miego bei moters menstruacinio ciklo sekimą. Taip pat nuo „Apple Watch” buvo nusižiūrėta jau daug gyvybių spėjusi išgelbėti kritimo aptikimo funkcija, kai laikrodis, aptikęs pavojingą nusileidimą ant žemės, gali automatiškai iškviesti medikus ir informuoti nukentėjusiojo artimuosius.

Iš techninių dalykų galima paminėti tai, jog „Galaxy Watch 3” vėl bus siūlomas dviejų dydžių - 41mm (turės 1,2 colio ekraną ir 247mAh bateriją) ir 45mm (1,4 colio ekranas bei 340mAh baterija). Abiejų versijų korpusai bus pagaminti iš nerūdijančio plieno, o apyrankės - iš odos. Laikrodžiuose veiks „Tizen OS 5.5” operacinė sistema, sklandų veikimą užtikrins 1GB RAM, o 8GB vidinės atmintinės bus rezervuota muzikai ir aplikacijoms. Laikrodžiai išlaikys serijos skiriamuoju bruožu tapusį besisukantį rėmelį.

Na, o vyšnia ant torto, bent jau man, tapo išskirtinio dizaino „Samsung Galaxy Buds Live” ausinės. Prisimenu, kai prieš keletą mėnesių pamatęs nutekintą jų nuotrauką palaikiau kažkieno fantazijos vaisiumi - juk negali ausinukai būti pupelės formos, o jeigu ir bus, tai kaip jie įsitaisys ausies kaušelyje? Visgi labai stipriai klydau, kadangi „Galaxy Buds Live” atrodo identiškai, kaip ir nutekintose nuotraukose, o mano ausyse laikosi kaip jokios kitos ausinės. Dėvėdamas jas nesijauti pernelyg atitrūkęs nuo aplinkos, bet tuo pat metu visiškai nesibaimini atsitiktinio iškritimo. Man, kaip dėl specifinės ausų formos negalinčiam naudoti praktiškai jokių į ausis įstatomo tipo ausinių, tai buvo labai didelis atradimas.

Apart ypatingo dizaino, naujieji Budsai pasiūlys serijos naujovę - aktyvų aplinkos triukšmo slopinimą, kurį kokybiškai atliks net 3 kiekviename ausinuke esantys mikrofonai. Net ir aktyvavus šią funkciją, ausinės be įkrovimo gros visas 6h, o deaktyvavus triukšmų šalinimą turėtų pavykti pasiekti net 8h. Šis rezultatas yra kone dvigubai geresnis nei artimiausių konkurentų. Deja, audio kokybės išbandyti neturėjau galimybės, bet tuo rūpinasi 12mm skersmens erdvinį garsą atkurti galintis garsiakalbis, tad, nors ir nesitaikoma į audiofilus, labai blogai būti neturėtų.

Apibendrinimas

Jeigu reikėtų apibūdinti, kokį įspūdį paliko šiandien oficialiai pristatytos „Samsung” naujovės, tektų labai stipriai pakrapštyti abejonių draskomą galvą. Prisipažinsiu, jog per tą ganėtinai trumpą bandymo laikotarpį „Note20 Ultra” man spėjo labai kristi į akį - didelis kokybiškas ekranas, solidi kampuota forma, pagaliau išties dailus dizainas ir išskirtinai gerai rašantis „S-Pen” nesuprantamu būdu veikia mano pasąmonę ir verčia norėti, kad jis atsidurtų mano kišenėje, nepaisant to, kad ir kokie nedideli tie patobulinimai bebūtų - paprasčiausiai joks kitas gamintojas nesugebėjo pasiūlyti tokio verslo klasės įspūdį darančio įrenginio su tokiu dideliu funkcijų, kad ir dažnai abejotinos naudos, bagažu.

Džiaugiuosi, kad „Samsung” su šiuo modeliu grįžo į kelią, prieš tai su ne itin vykusia „Galaxy S20” serija nuklydęs į lankas. Kita vertus, šaltas protas dėlioja daugybę raudonų klaustukų prie prie klausimų, kiek stipriai patobulintas kontraversiškasis „Exynos 990” lustas, kaip tarnaus dar mažesnė nei „S20 Ultra” baterija ir ar pagrindinė kamera pagaliau nebekels problemų. 

Dar daugiau dvejonių iškyla kalbai pasisukus apie mažąjį „Note20”. Būsiu atviras - man susidarė įspūdis, jog kompanija siekia išnaudoti per ilgus metus užtarnautą „Geriausio telefono” rinkoje reputaciją turinčios „Galaxy Note” serijos vardą, vartotojams pasiūlydama gerai sukomplektuotą vidutinioką. Suprantu, jog „S-Pen” ir visas kitas produktyvumo funkcijas „Samsung” norėjo pasiūlyti už juntamai mažesnę kainą, bet sutikite - „Note20” vardą suteikti išmaniajam su plastikine nugarėle ir vidutinišku ekranu yra drąsu. Mano nuomone, viską ištaisyti galėjo „Note20 Lite” pavadinimas. Nesakau, kad tai pražudys šį modelį (juo labiau, turint galvoje, kad „Note” serijos pardavimai praėjusį sezoną Baltijos šalyse augo beveik 50%), bet manęs asmeniškai jis visiškai nesužavėjo. Žinoma, tai tik pirmas įspūdis ir tikrai ne galutinis verdiktas - lieku neutralios nuomonės, kol abiejų Noutų nepatestuosiu ilgėliau nesusidarysiu tikslesnio įspūdžio.

Apibendrinant galima konstatuoti, jog „Note20” išmaniųjų serija yra tik dar vienas įrodymas, kad 2020 metais išmaniųjų telefonų rinkoje vyrauja inovacijų badas. Nuo jo kenčia visi žaidėjai iki vieno, tad nebelieka nieko kita kaip tik ieškoti būdų patobulinti jau esančias funkcijas ar leisti jomis vartotojams naudotis už kur kas mažesnę kainą. „Samsung” savo darbą atliko, dabar belieka vartotojams savo piniginėmis nuspręsti, kokia jo kokybė.

Abu „Samsung Galaxy Note20” broliai jau keliauja į mūsų testavimo laboratorijas, tad nepamirškite užsukti į mūsų portalą detalesnėms apžvalgoms.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung” paaiškino, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti šių dienų flagmanai Autorius: Lukas Snarskis
Patarimas
Gavote dovanų išmanųjį telefoną? 10 patarimų, ką su juo daryti pirmiausia Autorius: Pranešimas spaudai
Naujiena
„Samsung“ oficialiai pradeda „Samsung Galaxy A8 (2018)“ prekybą Europoje Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo