Nustokite pirkti naujus telefonus arba kodėl šiemet yra blogiausias metas atsinaujinti

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-07-10
Nustokite pirkti naujus telefonus arba kodėl šiemet yra blogiausias metas atsinaujinti
0 Pasidalinimai
4942 Peržiūros

Išmaniųjų telefonų progresas per pastaruosius metus – nenuginčijamas. Dar atrodo visai neseniai džiaugėmės, jog telefonai gali fotografuoti, o dabar jau bandome juos lyginti su profesionaliomis kameromis. Dar visai neseniai išmanieji turėjo milžiniškus rėmelius aplink ekraną, tačiau prieš kelis metus prasidėjusi mada viską pakeitė ir juodas kraštines sumažino iki minimumo. Ir tokie, ar panašūs, pokyčiai palietė kone kiekvieną telefono komponentą, o tuo pat metu ir kainą.

Jeigu sekate telefonų naujienas, lyginate naujausius įvairių kompanijų įrenginius ar dažnai keičiate savo turimą prietaisą, jau tikriausiai ne kartą esate pastebėję, jog naujausieji produktai nuo savo pirmtakų skiriasi ne taip ir ženkliai, o bene didžiausią skirtumą galima pastebėti nebent žvelgiant į kainą. Ar pamenate kai naujausias „OnePlus“ siūlomas flagmanas kainavo kiek daugiau nei 400 eurų? Už šiemet išleistą modelį jau prašoma maždaug 900 eurų ir jį jau būtų sunku pavadinti „flagmanų žudiku“.

Per paskutinius ketverius ar penkerius metus mūsų kasdien naudojami telefonai labai ženkliai pasistūmėjo į priekį, žvelgiant per galimybių prizmę, tačiau po truputį tai mus veda į aklavietę. Ką dar galima patobulinti? Kodėl aš turėčiau pirkti „Huawei P40 Pro“, jeigu pernai įsigijau „P30 Pro“ modelį? Tikriausiai ir neturėtumėte, bent jau šiemet tai tikrai.

Įvairiausi tyrimai rodo, jog žmonės yra linkę savo išmanųjį telefoną keisti vis rečiau ir rečiau, o su kiekvienais metais tie skaičiai tik auga. Viskas ganėtinai paprasta – telefonų kainos auga, galimybės gerėja, tačiau šių dviejų kintamųjų proporcija nebėra tokia tolygi, kad įtikintų Jus ir mane, jog dabar yra tikrai tas metas atsinaujinti. 2020 metai yra apskritai vieni blogiausių metų tai daryti, ir tai visiškai nesusiję su COVID-19 pandemija, kuri sujaukė daugelio mūsų įprastą gyvenimą ritmą ir bent jau kurį laiką jį pavertė visiškai kitokiu nei mes buvome įpratę. Taigi, kodėl šiemet nevertėtų atsinaujinti savo išmaniojo telefono?

Kaina, kaina ir dar kartą kaina

Ignas Petrikonis nuotr. / telefonai.eu

Tai, kad išmaniųjų telefonų kainos auga jau žinome visi - sunku būtų to nepastebėti, matant jau nebe vieną-du, o visą eilę tūkstantį ir daugiau eurų kainuojančių įrenginių. Pavyzdžiu pasirinkime „Galaxy S10“ ir „Galaxy S20“ išmaniųjų telefonų serijas.

Praėjusiais metais pristatyto „Samsung Galaxy S10+“ pradinė kaina siekė maždaug 1000 eurų, šiųmečio „Galaxy S20+“ kainos etiketėje jau švietė 1109 skaičius. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad pernai „Plus“ žodeliu pavadintas modelis buvo geriausias serijos pasirinkimas, tačiau šiemet gamintojas išleido ir „Ultra“ modelį, kurio kaina daugelį privertė dar labiau išsižioti – 1359 eurai. Nesunku suskaičiuoti, jog skirtumas tarp praėjusiais metais išleisto geriausio „Galaxy S“ modelio ir šiųmečio lyderio – 359 eurai.

Suma įspūdinga, tačiau ar šių dviejų modelių techninės galimybės yra tiek pat skirtingos, kiek skiriasi jų kainos? Čia vienareikšmiško atsakymo greičiausiai nerasime, tačiau tokia pinigų suma vers gerokai permąstyti prieš priimant sprendimą. Taip, „Galaxy S20 Ultra“ yra galingesnis, technologiškai pažangesnis pasirinkimas, tačiau šiai dienai jo kaina yra jau kone 700 eurų didesnė nei „Galaxy S10+“.

Negana to, įspūdingiausias „Samsung“ flagmanas turi ir nemažai problemų, kurios dažnai aptariamos internete, tokios kaip prastas pagrindinės kameros automatinis fokusavimas, nė kiek nepatobulintas pirštų antspaudų jutiklis bei, žinoma, „Exynos“ procesorius, kuris europiečius net verčia kurti internetines peticijas, su pavydu žiūrint į amerikiečiams skirtus „Snapdragon 865” variantus. Šių dviejų telefonų kainų skirtumas gali kainuoti papildomas atostogas, tačiau ar jų galimybių skirtumas Jums leis mėgautis kažkuo labai ypatinga? Nemanau.

Telefonų galimybės, kurios niekam nerūpi

Lukas Snarskis nuotr. / telefonai.eu

Faktas kaip blynas – kylančią kainą privalu kažkuo argumentuoti, kviečiant vartotojus įsigyti naujausią jų produktą. Teiginiai, jog telefonas yra greičiausias, turi geriausią ekraną ar jo kameros galimybės yra pagerintos šimtus kartų jau nieko nebenustebins. Tai supranta tiek pirkėjai, tiek patys gamintojai. Būtent šio supratimo dėl šios situacijos ir prasideda įvairių, nelabai svarbių, funkcijų tobulinimas įrenginiuose.

Galimybė priartinti vaizdą 100 kartų, galimybė priartinti vaizdą 50 kartų, galimybė įkrauti telefoną per 20 minučių, per pusvalandį ar 20 proc. galingesnis procesorius bei 30 proc. talpesnė baterija nei pernai. Tokie, ir panašūs, dalykai skamba tikrai puikiai, tačiau kam tai reikalinga praktikoje?

Pastaruosius keletą mėnesių turiu „Samsung Galaxy S20 Ultra“ ir tų įspūdingų priartinimo galimybių nesu panaudojęs nei sykio, neskaitant tų atvejų, kuomet testavau patį įrenginį apžvalgai. Kaip svarbu, jog telefonas įsikraus per 30 minučių? Man tai nėra itin aktualu, nes savo prietaisą kraunu naktį, o tuo pat metu ir stengiuosi vengti sparčiausio įmanomo įkrovimo, siekdamas tausoti bateriją. Kiek tai aktualu Jums?

Naujausi procesoriai yra gerai, tačiau jeigu nesate užkietėjęs žaidimų mėgėjas – vargu ar pastebėsite skirtumą tarp galingiausio „Qualcomm“ lusto, išleisto 2018 ar 2019 metais, ir to paties gamintojo procesoriaus, kuris išleistas šiemet. Žinoma, galite sakyti, jog norite pirkti kuo pajėgesnį telefoną ilgesniam laikotarpiui, ir tai yra tikrai protingas žingsnis, tačiau aš manau, kad greičiau Jūsų telefonas atsitrenks į akmenį ar baterija atsisakys veikti, nei Jūs realiai pajusite galingiausių procesorių senėjimo požymius. Aišku, jeigu esate linkęs įsigyti pigesnius įrenginius, skirtumus pastebėti ilgajame periode gali būti šiek tiek lengviau.

Tokių ir panašių pokyčių išmaniuose telefonuose tik daugėja, tačiau jų praktinė nauda vartotojui, bent jau mano supratimu, yra minimali. Dar vienas labai paprastas pavyzdys yra ir mano tekste paminėtas „OnePlus“ atvejis. Per keletą metų šio gamintojo telefonai pabrango taip aiškiai, kad pastebėti yra tiesiog neįmanoma. Taip, gamintojas patobulino kameras, patobulino garsiakalbius, šiemet jau pasiūlė ir belaidį įkrovimą. Bet ir įrenginio kaina tapo tokia pati kaip ir daugumos kitų flagmanų. Šiųmetis „OnePlus 8 Pro“ jau kainuoja tiek pat kiek „Galaxy S20Ž“, bet ar jis geresnis už jį, kad vis dar būtų „flagmanų žudiku“? Vargu...

Taigi, kodėl šiemet nevertėtų atsinaujinti savo išmaniojo telefono?

Ignas Petrikonis nuotr. / telefonai.eu

Grįžkime prie pradinio klausimo, kurį kėliau šio teksto įžanginėje dalyje. Ar tikrai verta atsinaujinti savo išmanųjį telefoną šiemet? Manau, kad to daryti ne tik neverta, bet ir nereikėtų to daryti. Mano manymu, telefonų kainų ir siūlomų galimybių santykis vis labiau prasilenkia vienas su kitu, o tam, be mano jau paminėtų atvejų aukščiau, nemažai įtakos turi ir 5G modemai, kuriuos „Qualcomm” per prievartą sumontavo galingiausiuose savo lustuose ir išmaniuosius telefonus gaminančioms kompanijoms neleido įsigyti mikroschemos varianto be jo.

Naujoji ryšio technologija privertė kainas pakelti ne tik aukščiausios klasės įrenginius pristatančius gamintojus, tačiau tai palietė ir vidutinės ar biudžetinės klasės telefonus. Brangesni mikroschemų rinkiniai ne tik, kad gerokai pristabdė bendrą telefonų progresą, kuris pastaruoju metu ir taip gerokai sulėtėjęs, tačiau tuo pačiu pateikė mums papildomų galimybių, kurių artimiausiu metu mums apskritai nereikės.

Šiemet mes jau pamatėme daugumos gamintojų naujausius flagmanus ir iš esmės nei vienas jų nėra kažkuo ypatingai geresnis nei ta,i ką matėme pernai. „Samsung“ su šių metų flagmanais, bent jau Europoje, turi kaip niekada daug problemų (procesorių našumo klausimai, kamerų galimybės ir pan.), „Huawei“ naujausi flagmanai neturi prieigos prie „Play Store“ ar visų „Google“ programėlių, „OnePlus“ ir „Xiaomi“ kainomis susilygino su didžiaisiais gamintojais, o „Sony“, LG ar kiti šlovingus laikus bandantys prisiminti gamintojai jungiasi į kainų lenktynes, tačiau niekaip nesugeba pasiūlyti to, kas pritrauktų vartotojų dėmesį.

Vis dažniau, bent jau man, kyla mintis, jog išmaniųjų telefonų gamintojai pasiekė lubas, kurios pradėjo stabdyti šių įrenginių tobulėjimo progresą, o ir pasirinkimų rinkoje yra tiek daug, jog kartais net sunku pastebėti visas naujienas. Kaip bebūtų, manau, kad kiek sulėtėjęs telefonų tobulėjimo procesas turėtų užsikurti jau kitąmet, kas mums gali atnešti ir nemažai taip laukiamų naujovių – kiek atpigę sulenkiami telefonai, asmenukių kameros po ekranais ir panašūs patobulinimai.

O ką apie išmaniųjų telefonų pokyčius manote Jūs? Ar dažnai atsinaujinate savo įrenginį, ar planuojate tai padaryti šiemet? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose!


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti? Autorius: Admin
Nuomonė
Nuomonė: Android tampa neaktualus arba Apple era grįžta Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Meizu“ ruošia pristatyti pirmąjį savo įrenginį šiemet – „mBlue S6“ Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo