„OnePlus 8 Pro” pirmas įspūdis: nuobodi lyderystė

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-04-25
„OnePlus 8 Pro” pirmas įspūdis: nuobodi lyderystė
0 Pasidalinimai
2192 Peržiūros

Balandžio 14 dieną vykęs „OnePlus 8” serijos pristatymo renginys buvo vienas įdomiausių, kuriuos teko stebėti gyvenime. Ne, ne todėl, kad gamintojas pademonstravo kažką nauja ir nematyta, o todėl, jog dar niekada anksčiau neteko stebėti tiek daug pagiežos iš kompanijos fanų perspektyvos. „YouTube” ir „Facebook” tiesiogiai rodomų komentarų skiltyse tiesiog žydėjo „Ilsėkis ramybėje, OnePlus”, „OnePlus mirė” ir kiti panašūs virkavimai.

Taigi, matydamas, kad aplink šiuos įrenginius pradeda tvenktis kontraversijos debesis ir įvertinęs, jog paskutinis mano turėtas „OnePlus” išmanusis buvo pažymėtas šešetuku, nusprendžiau užsisakyti „OnePlus 8 Pro”. Ne tik norėjau patikrinti tą modelį, kurio nekenčia kinų bendrovės fanai, bet ir slapta buvau numatęs jam savo pagrindinio telefono vietą. Na, o kadangi su juo jau praleidau 3 dienas, esu pasirengęs papasakoti apie savo pirmuosius įspūdžius.

Elektroninėje parduotuvėje rinkdamasis konfigūraciją ir žinodamas savo poreikius nė nedvejodamas šoviau į 8GB RAM ir 128GB modelį. „OnePlus” greičiausiai tyčia, norėdami vartotoją suvilioti pertekline 12/256GB versija, apribojo pigesnio modelio spalvų pasirinkimą - šiuo metu jį galima įsigyti juodą ir tik juodą, o madingosios ir visuose „YouTube” vaizdo įrašuose matytos žalia ir mėlyna spalvos rezervuotos labiau paišlaidauti linkusiems pirkėjams.

Laimė, juoda spalva pati iš savęs būdama ganėtinai standartinė manajame „OnePlus 8 Pro” neatrodo nuobodžiai. Ji turi tokį blizgų, asfalto spalvą primenantį efektą, kuris žiūrisi labai gerai. Aišku, užtat matysite kiekvieną dulkelę, įbrėžimą ar pirštų antspaudą. Pats telefono dizainas, mano galva, yra pernelyg paprastas ir tiesmukiškas. „OnePlus” lyg ir bando slėptis po minimalizmo užsklanda, bet „8 Pro” atrodo tik kaip dar viena nebloga „Samsung Galaxy S10+” kopija.

Tai gal ir nėra labai blogas dalykas, nes minėtas „Samsung” telefonas yra elegantiškas ir gerai atrodo, tačiau žinant, kad gamintojas šiemet kaip niekad rimtai taiko į flagmanus, namų darbus galėjo ir rimčiau padaryti. „OnePlus 8 Pro” nė iš tolo savo solidumu neprilygsta prieš tai testuotam „Huawei P40 Pro”, o juos lyginant atrodo, lyg jie būtų skirtingų klasių. Be to, šiųmetis „OnePlus” čempionas yra labai griozdiškas ir nepatogus. Taip, plonumas ir užapvalinti kampai iš dalies tai atperka, tačiau be dėklo šio telefono naudoti nesiryžčiau. Beje, jis jau pridedamas dėžutėje, bet matinė gamyklinio dėklo briaunų danga man visiškai nepatiko.

Prisipažinsiu, jog paspauti „Buy” mygtuką mane galutinai paskatino per renginį plačiai aptarti ekrano patobulinimai ir apdovanojimai. Be didelės 6,78 colio įstrižainės ir QHD+ raiškos, čia rasime ir 10 bitų spalvų atkūrimą, vietoje standartinių 16 milijonų atspalvių suteikiantį net milijardą. Ne paslaptis, kad „OnePlus” matricas perka iš „Samsung”, kurių telefonai istoriškai turėdavo geriausius ekranus rinkoje, todėl buvo keista matyti, kaip tokia sąlyginai nedidelė kompanija lenkia savo mokytoją.

Nežinau, galbūt tikėjausi pernelyg daug, bet vos įsijungęs telefoną nebuvau priblokštas. Spalvos kaip spalvos, šviesumas geras, o nustatymuose pakeitus pagal nutylėjimą nustatytą FHD+ į QHD+, viskas dar pagražėja, tačiau nieko magiško ir kažko, ko nebūčiau matęs ar patyręs. Laimė, ilgiau pasinaudojęs „OnePlus 8 Pro” ir greta bandydamas kitus telefonus pradėjau pastebėti akis glostačią gerą matricos kalibraciją. Vis dėlto ar tikrai „OnePlus” flagmano ekranas geresnis nei, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S20+”? Nepasakyčiau, ar bent jau nepajutau.

„OnePlus” produktai visada bandydavo nužudyti skaičiais, tad ir šįkart ne išimtis. Be „Snapdragon 865” procesoriaus ir naujos kartos RAM, „8 Pro” bando vartotoją papirkti ir 120Hz ekrano atsinaujinimo dažniu. Pridėkime greitas „Oxygen OS” vartotojo sąsajos animacijas ir turime nepavejamą greičio dievą. Ar bent jau turėtume, nes apčiuopiamo „OnePlus 8 Pro” pranašumo prieš „Huawei P40 Pro” ar „Samsung Galaxy S20+” nepajutau. Taip, greitos animacijos daro savo, bet ta „Sklandžiausios ir greičiausios Android patirties” etiketė, bent jau šiame etape, tikrai yra išpūstas reikalas. Žinoma, nuo „Oxygen OS” dizaino ir valdymo po savotiškų kitų kiniškų telefonų vartotojo sąsajų ilsisi akis, kas, mano galva, yra pliusas. Pasigedau tik nuolat įjungto ekrano funkcijos, prie kurios mane pripratino „Samsung”, „Huawei” ir net „Xiaomi”.

Malonu, jog kompanija, judėdama link flagmanų klasės, sutvarkė nemalonias smulkmenas. Vibracija - maloniai tvirta, nors ir ne tokia rafinuota, kaip prieš tai turėtame „LG V50 ThinQ”, garsiakalbiai - skamba aiškiai ir garsiai. Žodžiu, šioje srityje viskas gerai, kaip ir su po ekranu montuojamu pirštų antspaudų skeneriu.

Apie kamerą iš trumpo testo galiu pasakyti tiek, jog susidariau įspūdį, kad ji bando šiek tiek mėgdžioti „Google Pixel”. Šiek tiek padidinamas kontrastas, sutvarkomi šešėliai, dėl didelio sensoriaus gražiai suliejamas fonas, o objektas - labai šviesus. Pripažinsiu, kad nuotraukomis tikrai nenusivyliau kaip ankstesniuose „OnePlus” telefonuose. Gerą įspūdį paliko ir naktinis režimas. Na gerai, kamerų komplektas čia vis dar atsilieka nuo „Huawei P40 Pro”, naktinės foto nors geros kokybės, tačiau ne tokios įspūdingos, bet apskritai kameros veikimu likau daugiau-mažiau patenkintas. Aišku, būčiau buvęs laimingesnis, jei vietoje spalvų filtro sensoriaus, dar žinomo Padidinkime kamerų skaičių specifikacijų lape vardu, būtų atsiradęs ToF jutiklis, tiksliau suliejantis foną portreto režime, bet nėra tai didelė tragedija.

„OnePlus 8 Pro” baterija paliko dvejopus įspūdžius. 4510mAh yra ganėtinai didelis rezervas, bet naudojant įprastai QHD+ raiška ir išmaniuoju 120Hz ekrano atsinaujinimo dažnio režimu, baterija man ištveria ne daugiau 5h 30 min įjungto ekrano laiko. Tai pastebimai daugiau nei analogiškais parametrais veikęs „Samsung Galaxy S20+”, bet nė iš tolo neprilygsta „Huawei P40 Pro” su įspūdingu 7-8h rezultatu. Suprantu, jog lyginti ne visai korektiška, nes „Huawei” flagmano ekrano raiška ir atsinaujinimo dažnis mažesni, bet vis teiks skirtumas yra neproporcingai didelis. Laimė, palaikomas belaidis, atvirkštinis belaidis bei greitas laidinis įkrovimas.

Akivaizdu, jog fanai buvo po pristatymo pasipiktinę ne tiek dėl paties telefono, kiek dėl jo kainos. „OnePlus 8 Pro” pažymi visas varneles, lygiai kaip „Samsung” ar kiti prabangių išmaniųjų gamintojai. Tiesą sakant, „OnePlus” šiuo modeliu netgi užsitikrino vietą flagmanų ložėje, nes pagaliau išsprendė pagrindinius vartotojų nusiskundimus ir atsižvelgė į jų prašymus. Žinoma, tai kanavo papildomų pinigų, kurių tie patys pirkėjai nenori mokėti.

Pasinaudojęs šiuo telefonu 3 dienas nesu nei nusivylęs, nei patenkintas. „OnePlus 8 Pro” yra geras, bet labai neoriginalus ir savo veido neturintis telefonas. Nors 900 eurų galbūt šiek tiek per didelė suma, tačiau tikrai nėra apiplėšimas. Pakanka pažiūrėti, kiek kainuoja sąlyginai prasčiau sukomplektuotas „Xiaomi Mi 10” ir tampa akivaizdu, jog visaverčio flagmano pigiau šiais laikais nepagaminsi.

Kas kaip ir kodėl - viską sužinosite detalioje mūsų „OnePlus 8 Pro” apžvalgoje, kuri pasirodys netrukus.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Huawei P11“ turėtų pasižymėti įspūdingų duomenų kameromis, o pristatymas planuojamas „MWC 2018“ metu Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Telefonas su pirštų atspaudų skaitytuvu po ekranu jau CES 2018 parodoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„OnePlus 6“ gali būti pristatytas su pirštų antspaudų jutikliu po ekranu Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo