Paprastas, bet ne prastas: kodėl „Pixel 4a“ (ne)turėtų būti vertas Jūsų dėmesio?

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-08-04
Paprastas, bet ne prastas: kodėl „Pixel 4a“ (ne)turėtų būti vertas Jūsų dėmesio?
0 Pasidalinimai
2134 Peržiūros

Po daugybės gandų ir įvairiausių kalbų, „Google“ vakar pagaliau pristatė naująjį „Pixel 4a“ išmanųjį telefoną, kurio laukė dauguma pigesnių įrenginių gerbėjų. Ir nors šis įrenginys nebus oficialiai pardavinėjamas Lietuvoje, tačiau susidomėjimas juo – didelis.

Visų pirma, naujasis „Google Pixel 4a“ pasižymi ganėtinai patrauklia kaina – kai kuriose Europos valstybėse jis bus prieinamas vos už 340 eurų. Tiems, kurie apsipirkinėja internetu – įsigyti šį išmanųjį telefoną ir naudotis Lietuvoje – tikrai nedidelė problema. Ir šiandien pažvelkime kodėl tai verta padaryti ir dėl ko reikėtų susimąstyti. Telefonai.eu pateikia Jums dvi priežastis kodėl verta pirkti šį įrenginį ir į ką galbūt reikėtų atkreipti dėmesį.

Verta pirkti – puikus „Android“ rinkinys už žemą kainą

Kaip jau minėjome, naujasis „Google Pixel 4a“ kainuoja vos 340 eurų, o už tai Jūs gausite tikriausiai viską, ko galima norėti. 5,81 colių įstrižainės OLED ekranas su Full HD+ raiška, neblogas procesorius, pakankamai atminties vidutiniam vartotojui ar švari „Android“ operacinė sistema su pirmenybe atnaujinimams.

Norint sukurti konkurencingą išmanųjį telefoną tokiam kainų segmente – privalu kažką paaukoti, tačiau „Google“ pasirinkimai panašūs į tuos, kur vartotojas dėl to nukenčia mažiausiai. Taip, čia tikrai nerasime aukščiausios klasės procesoriaus ar stiklinio korpuso, o ir baterija nėra milžiniškos talpos. Tačiau gauname OLED ekraną, ausinių lizdą, pakankamai atminties bei korpuso, kuris neabejotinai nėra toks trapus kaip stiklas.

Nerasime čia ir aukšto atsinaujinimo dažnio, tačiau ar tikrai tai reikalinga kiekvienam? Manau, kad ne, o šitas telefonas skirtas kiekvienam tam, kuris nenori išleisti daug ir nori turėti įrenginį, kuris gali atlikti visas reikiamas užduotis. Būtent tai ir siūlo „Google“.

Verta pirkti – viena stebuklinga kamera geriau nei keturios prastos

„Google“ jau ne vienerius metus yra žinoma dėl telefonuose naudojamų kamerų, o gal tiksliau, vienos kameros. Naujajame „Google Pixel 4a“ nerasime plataus kampo, makro, gylio ar kitokių sensorių, o to tikriausiai ir nereikia. Kai daugelis kitų gamintojų stengiasi pasiūlyti kuo daugiau, neatsižvelgiant į kokybę, „Google“ keliauja kitu keliu – pasiūlo tiek, jog užtektų poreikiams patenkinti, tačiau su labai saldžiu prieskoniu.

Internete jau pradėjo sklisti populiarių „YouTube“ apžvalgininkų vaizdo įrašai su nuotraukų pavyzdžiais ir panašu, jog „Google“ išlaiko savo liniją. Viena 12,2 MP raiškos kamera pasiūlys kokybę, gražias spalvas ir kokybiškus portretus. Kitaip sakant, vietoj keletos vidutiniškų ar prastų kamerų buvo nuspręsta įmontuoti vieną, kuri iš esmės turėtų palikti visus kitus šiame segmente esančius įrenginius už nugaros. Net neabejojame, jog taip ir bus.

Neverta pirkti – ilgaamžiškumo klausimas

Ir nors „Google Pixel 4a“ atrodo kaip vienas geriausių šiemet pasirodžiusių vidutinės klasės išmaniųjų telefonų, tačiau bene daugiausiai nerimo turėtų kelti „Qualcomm Snapdragon 730“ procesorius. Šis aštuonių branduolių mikroschemų rinkinys yra geras pasirinkimas vidutiniame segmente, tačiau kokiam laikotarpiui?

Išmaniųjų telefonų veikimo galimybės tobulėja labai sparčiai ir būtent dėl šios priežasties tokio lusto panaudojimas gali sukelti nemažai klausimų. Jeigu ieškote įrenginio ilgesniam periodui, pavyzdžiui, dviem ar trims metams, tuomet „Pixel 4a“ gali ir netapti Jūsų naujuoju pirkiniu. Taip, šiandien jis turėtų atlikti visas reikiamas užduotis, bet...

Šiai dienai jau nieko nebestebina galingiausių lustų panaudojimas vidutinės klasės įrenginiuose, o panašiai galėjo pasielgti ir „Google“. Kadangi šis modelis nepalaiko 5G ryšio, tuomet buvo galima rinktis, tarkim, praėjusių metų „Qualcomm“ flagmanų procesorius, kurie galima nebūtų kainavę gerokai daugiau nei dabartinis pasirinkimas. Tokiu atveju iš telefono būtų galima tikėtis didesnio ilgaamžiškumo. Aišku, galbūt „Google“ nenori, jog Jūs šiuo telefonu naudotumėtės penkmetį?

Neverta pirkti – viskas pernelyg paprasta

„Google Pixel 4a“ yra puikus pavyzdys kaip sukurti sąlyginai nebrangų išmanųjį telefoną, kuris turi visus svarbiausius komponentus ir ganėtinai aukštame lygmenyje. Tačiau galbūt Jūs norite kažkokios vienos konkrečios savybės? Tarkime, galingo procesoriaus, o gal ekrano su aukštu atsinaujinimo dažniu? Ar galbūt Jūs mėgstate turėti kamerų galimybių įvairovę?

Taip, tokiu atveju „Pixel 4a“, nors jis ir pakankamai pigus, tačiau tikriausiai nebus skirtas Jums. „Google“ su šiuo modeliu nepasiūlė visiškai nieko ką būtų galima panaudoti įspūdingoms reklamoms ar labai skambios antraštėms. Žinoma, kameros kokybė turėtų nustebinti šio kainų segmento telefonų gerbėjus, tačiau tai jau kuris laikas yra šio gamintojo vizitinė kortelė, kuri vargu ar apskritai dar gali ką nustebinti.

O ką apie naująjį „Google Pixel 4a“ manote Jūs? Ar šis telefonas vertas dėmesio ar vis dėlto reikėtų rinktis kažką kito? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Kinijos kompanija „Leagoo“ ketina pristatyti „iPhone X“ kopiją Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo