Pirmoji diena su naujuoju „Huawei P40 Pro”: net nedrįskite ištarti „Google”

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-03-26
Pirmoji diena su naujuoju „Huawei P40 Pro”: net nedrįskite ištarti „Google”
0 Pasidalinimai
5812 Peržiūros

2018 ir 2019 metų pirmoji pusė „Huawei” išmaniesiems telefonams Europoje buvo tiesiog neįtikėtini. Vienas po kito renkamos geriausio telefono nominacijos, eksponentine kreive kylantys pardavimai, besipučianti fanų bazė ir dar įspūdingesnės ateities perspektyvos. Tačiau kaip krūmuose užsimaskavęs snaiperis, į „Huawei” šovė JAV, įtraukusi kompaniją į juodąjį sąrašą ir priverstinai nutraukusi ryšius „Google”.

Tai reiškė, jog naujuose „Huawei” telefonuose nebus jokių „Google Maps”, „YouTube”, „Gmail” ir netgi „Play Store” aplikacijų parduotuvės. Kompaniją kuriam laikui tai taip išmušė iš vėžių, jog net rudenį debiutavusį „Mate 30 Pro” buvo baiminamasi pardavinėti kažkur kitur nei Azijoje. Tačiau Kinų milžinė laiko veltui neleido ir šiandien pristatė „Huawei P40” serijos flagmanus, kurių pagrindine užduotimi tapo savo techniniais sprendimais užčiaupti visus, bandančius kažką pavymui rėkti apie „Google”.

Telefonai.eu gavo išskirtinę galimybę išbandyti „Huawei P40 Pro” likus dienai iki oficialaus pristatymo ir pasidalinti dar garuojančiais įspūdžiais apie šį kontraversišką modelį.

Išskirtinė prabanga

Išsipakavęs „P40 Pro” likau maloniai nustebęs. To priežastis - netikėtai masyvus ir prabangus korupusas. Paėmus į ranką apima įspūdis, jog telefonas jau nuo pirmųjų sekundžių bando nuraminti vartotoją, kad tas išleistas 1000 eurų nebuvo išmestas į balą.

Tvirtas metalo rėmas sujungia lenktus nugarėlės ir ekrano stiklus į sumuštinį, kurį laikant delne nesinori galvoti apie jokius jo konkurentus. Iki šiol buvau įsitikinęs, kad kažką panašaus gali tik naujausi „iPhone” ar „Samsung”, tačiau „P40 Pro” lenkia juos abu, o geriausia dalis, jog jis puikiai telpa į kišenę. Taip, didelis, bet šiek tiek kompatiškesnis už priešininkus ir įsiropščia visur, kur jums reikia.

Prie to taip pat prisideda matine danga padengta stiklinė nugarėlė. Mano atveju, ji sidabrinė ir turbūt labiausiai patinkanti iš visų siūlomų spalvos variantų. Tekstūra visiškai neprimena slidaus ir besiriebaluojančio stiklo ir džiugina prabangios satino antklodės pojūčiu. Ji taip pat idealiai maskuoja pirštų antspaudus. Žodžiu, šioje vietoje „Huawei” viena akimi pasižiūrėjo į „iPhone 11 Pro” ir priėmė labai teisingą sprendimą.

Turbūt niekam pro akis nepraslydo ir didžiulis kameros modulis, talpinantis 4 sensorius. Nežinau, ar čia mano akis priprato prie tų indukcinių viryklių telefono nugarėlėje, ar tiesiog „Huawei” sugebėjo tą kamerų stiklą paversti estetišku. Nors dėl to modulio įrenginys stipriai svyruoja ant stalo, bent jau išoriškai atrodo labai padoriai.

Sulankstytas ekranas

Kol „Samsung” savo naujuosiuose „Galaxy S20” naikino lenktus ekrano kraštus, „Huawei” inžinieriai suko galvas, kaip čia dar kažką užlanksčius. To rezultatas - „Huawei P40 Pro” ekrano stiklas lenktas ne tik šoniniuose krašuose, bet ir viršuje bei apačioje.

Nors oficiali tokio sprendimo versija yra geresnis laikymo rankoje komfortas, drįsčiau su tuo nesutikti. Manau, jog taip buvo bandoma vizualiai paslėpti didokus viršutinį ir apatinį ekrano rėmus. Nuotraukose ir žiūrint iš priekio atrodo tarsi „P40 Pro” turėtų berėmę matricą, bet pavarčius išaiškėja klasta - rėmai maždaug du kartus didesni, nei bandoma pateikti. Na, bet sakoma, kad jei nematai, tai ir širdies neskauda. Kadangi dalis vartotojų vis tiek norės klijuoti apsauginę plėvelę arba yra nusistatę prieš bet kokias stiklo manipuliacijas, gamintojas siūlo rinktis plokščią „Huawei P40”.

Kitas dalykas, prie ko intuityviai norisi kabintis - didoka kapsulės formos išpjova kairiajame kampe. Panašų sprendimą matėme ir pernai pristatytame „Samsung Galaxy S10+”, bet „P40 Pro” ji kur kas masyvesnė. To priežastis - kartu su 2 priekinėmis kameromis įmontuotas infraraudonųjų spindulių jutiklis, skirtas atrakinimui veidu tamsoje. Nežinau, bet man kur kas labiau būtų patikę, jei visa tai būtų ne ekrano kampe, o centre - panašiai, kaip mūsų kraštuose taip ir nepasirodžiusiame „Mate 30 Pro”. Užtat atrakinimas veidu veikia tiesiog nustabiai: šviesoje, tamsoje, padėtas ant stalo, atokiai nuo veido laikomas rankoje - visaip. Tai turbūt geriausiai veikianti tokio tipo funkcija, kurią teko testuoti.

Panašiai yra ir su pirštų antspaudų skaitikliu po ekranu. Kadangi jo nuskaitymo plotas tapo 30% didesnis, pirštą galima dėti visomis kryptimis. Beje, telefonas atsirakina net ir ką tik nusiplovus rankas, kas labai aktualu šiuo metu.

Grįžtant prie ekrano kokybės, labai nustebintas nelikau, bet ir nenusivyliau. Pastebėjau, kad spalvos natūralesnės nei „P30 Pro”, šviesumas geras, bet, apart ekrano formos, didelio wow nėra. Panašu, jog „Samsung” šioje srityje per plauką geresni.

Naudojimas

Džiaugiuosi, kad prieš kelias dienas pabaigiau šiek tiek anksčiau debiutavusio „P40 Lite” apžvalgą ir puikiai žinojau, kaip nuo šiol reikia elgris su begūgliais „Huawei”.

Įsijungiame, pasirenkame kalbą, prisijungiame prie interneto ir maloniai priimame kvietimą persikopijuoti duomenis iš seno telefono. Jei tai „iPhone”, jums nelabai pasisekė, tačiau jei Android, viskas kuo puikiausiai - „Phone Clone” aplikacija nukopijuos ne tik kontaktus, žinutes, skambučių sąrašą, bet ir visas iš „Google Play” atsisiųstas programėles.

Gerai, galbūt neveiks kai kurios bankų programėlės bei visokie „YouTube” ar „Google Maps” (tam reikia turėti ne tik programėlės failą telefone, bet ir instaliuotą „Google Play” paslaugų paketą, kurio čia, kaip žinia, nėra). Užtat „Delfi”, „15min”, „Instagram”, „Messenger” ir dar daug kitų veiks kuo puikiausiai. Niekas netikėjo, tačiau „Huawei” vaikšto pas kiekvieną aplikacijų kūrėją ir prašo jo įkelti progamėlę į nuosavą „AppGallery” parduotuvę. Dėl to turime mobiliojo ryšio operatorių aplikacijas, „M.Parking”, „M.Ticket” ir panašiai. Tik laiko klausimas, kada čia atsidurs absoliučiai visi lietuviams reikalingi appsai. O to, ko dar nėra, galime pasinaudoti per puikią gamyklinę naršyklę („YouTube”, pasitikrinti banko sąskaitos likutį).

Taip pat rekomenduoju įsidiegti laisvai prieinamas „Amazon AppStore” ir „Aptoide” bei ten ieškoti visko, ko nerandate „AppGallery”. Kita alternatyva - pasilikti savo seną telefoną su „Play Store” ir prireikus pirma atsisiųsti į jį, o po to per „Phone Clone” norimą aplikaciją perkelti į „P40”. Sutinku, skausmas vienoje mūsų kūno vietoje. Ar nenorėčiau, kad „P40 Pro” turėtų „Google”? Žinoma, norėčiau. Tai dar labiau priartintų telefoną prie tobulybės. Tačiau gyventi galima jau ir dabar, ypač turint galvoje, kad tai tik laikini nepatogumai. Gamintojas viską žino ir viską sprendža.

Kiti veikimo aspektai tiesiog pavydėtini, ypač dėl 90Hz ekrano atsinaujinimo dažnio. Pala, kodėl ne 120Hz, kaip „Samsung”? Todėl kad skirtumas tarp 90Hz ir 120Hz yra sunkiai pastebimas, o ir veikia 120Hz tik visokiuose meniu ar slankiojant internetiniuose puslapiuose - rimtesnėse užduotyse dažnis kaipmat sumažinamas. Be to, „Huawei” pasirūpino, kad tai neišsunktų baterijos, tad pastebėjus, jog atliekate veiksmą, kuriam nereikia 90Hz, dažnis iškart sumažinamas.

„Huawei P40 Pro” veikimo sparta ir sklandumas sunkiai prilygstami. Turbūt dar neturėjau kito telefono, kuris aplikacijas atidarytų taip greitai ir leistų taip skladžiai pereiti tarp jų. Aišku, kažko rimčiau nuveikti dar nespėjau, bet paprastos užduotys atliekamos gal net sparčiau nei prieš tai testuotame „Galaxy S20+”. Taip pat pastebėjau nevaikiškai pagerėjusį garsiakalbio skleidžiamą garsą. Galbūt žemų dažnių vis dar šiek tiek trūksta, bet labai įdomus pojūtis, kai atkuriant aukštuosius kaip rezonatorius naudojamas ekranas.

Apie bateriją galiu pasakyti tik tiek, kad panašiai kaip ir „P40 Lite” atveju, procentai nenaudojant praktiškai nemažėja. Keliu hipotezę, jog viskas dėl energijai imlių ir nuolat visokius duomenis perdavinėjančių „Google” paslaugų nebuvimo.

Šiuo metu rimtesnių išvadų apie kamerą taip pat nedarysime, nes norime ją patestuoti šiek tiek ilgiau.

Apibendrinimas

Turbūt sunku nesutikti, jog „Huawei P40 Pro” yra toks, koks yra, iš dalies ir todėl, jog gamintojas pasistengė įvairias dvejones dėl programėlių užtildyti nuostabia technine dalimi. Dizainas, ekranas, galingi parametrai ir žadamos didžiulės kameros galimybės tiesiog maldauja vartojo neprasitarti nieko apie „Google” ir pakentėti, kol kompanija sutvarkys visus appsų klausimus.

Tačiau, apart noro turėti nuostabią analogų neturinčią geležį, įžvelgiu ir dar vieną vartotojų grupę, kuriai turėtų patikti „P40 Pro”. Tai - tie, kurie seniai nori atsitraukti ir pabandyti gyventi be į kiekvieną mūsų sferą besikišančių „Google” paslaugų, šabloniškų kitų gamintojų sprendimų ir iš principo norinčių to, ko jiems įnirtingai rekomenduoja nepirkti įvairūs technologijų ekspertai.

Taigi, priežasčių įsigyti „Huawei P40 Pro” tikrai nemažai. Na, o dvejojantiems pasiūlysime šiek tiek palaukti mūsų detalios šio modelio apžvalgos. Nuo šios dienos jis taps pagrindiniu mūsų telefonu, kuriam teks daug labai rimtų išbandymų.

Daugiau informacijos ir skaičių apie „Huawei P40” ir „P40 Pro” galite rasti paspaudę šią nuorodą.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Huawei P11“ turėtų pasižymėti įspūdingų duomenų kameromis, o pristatymas planuojamas „MWC 2018“ metu Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis

Geriausios kainos

Samsung Galaxy S20+

Aliexpress

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo