Išmaniųjų telefonų gamintojai veržiasi į TV rinką: kitas jūsų televizorius bus galimai bus „Xiaomi” arba „Nokia”

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-06-20
Išmaniųjų telefonų gamintojai veržiasi į TV rinką: kitas jūsų televizorius bus galimai bus „Xiaomi” arba „Nokia”
0 Pasidalinimai
527 Peržiūros

Po truputį traukiantis išmaniųjų telefonų bumui, juos gaminančios kompanijos vis drąsiau pradeda dairytis į kitas rinkas. Vis daugiau kreipiama dėmesio į nešiojamų kompiuterių, audio produktų ar dėvimų įrenginių segmentus, tačiau visas šias elektronikos kategorijas paskutiniu metu nustūmė netikėti prietaisai - televizoriai. Azijoje pastaraisiais metais stebima išmaniųjų telefonų prekės ženklų sėkmė TV rinkoje.

Neabejotinai ši tendencija pastebimiausia Indijoje. Vienam didžiausių šalies mobiliojo ryšio operatorių „Jio” pradėjus tiekti skaitmeninės televizijos paslaugas, milžiniškai išaugo išmaniųjų televizorių paklausa. Pirmieji tuo pasinaudojo „Xiaomi”, kas leido jiems per itin trumpą laiką šioje šalyje užsitikrinti net 27% televizorių rinkos.

Iš paskos nusekė ir „OnePlus”, o jam įkandin ir tam pačiam koncernui priklausančio „Oppo” dukterinė bendrovė „Realme”. Progos išbandyti savo sėkmę šioje rinkoje nepraleido net ir atgimęs „Nokia” prekės ženklas, pristatęs net keletą skirtingų televizorių versijų.

Tuo metu Kinijoje sėkme džiaugiasi „Huawei” dukterinė kompanija „Honor”, neseniai pradėjusi pardavinėti televizorius ne su Android, o su „Harmony OS” operacine sistema.

Tai kodėl šiems naujiems žaidėjams taip puikiai sekasi? Visų pirma, jų televizorius dažniausiai perka jaunesni vartotojai, jau keletą metų naudojantys to paties gamintojo išmaniuosius telefonus. Kitaip nei vyresniajai kartai, šie prekių ženklai jų akyse asocijuojasi su patikimumu ir išmaniomis funkcijomis. Be to, kaip ir išmaniųjų telefonų rinkoje, jie dažniausiai geba pasiūlyti rinkos senbuviams analogišką specifikacijų rinkinį už mažesnę kainą, kas itin masina giliomis kišenėmis pasigirti negalintį jaunimą.

Deja, skelbti galą „Samsung”, „LG” ar „Sony” televizoriams dar labai anksti. Nors Azijoje jauniesiems gamintojams sekasi labai neblogai, tarptautinėje rinkoje lūžio dar tikrai nematyti - „Xiaomi” užima vos 7% pasaulio televizorių rinkos. Net ir toje pačioje Indijoje populiariausiųjų penketuke likusias keturias vietas užima senieji gamintojai. Kita vertus, tam tikri poslinkiai gali įvykti ir Vakaruose - „Xiaomi” nedrąsiai pradeda Europoje siūlyti prabangesnius savo televizorius, kuriuose montuoja aukštos kokybės tų pačių „LG” arba „Samsung” matricas.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Apžvalga
„Doogee Mix 2“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo