„Volkswagen“ naujiena sėkmės už Atlanto nesulaukė: negelbėja net ir žema kaina

Paskelbė:   Leonardas Sindaravičius | 2021-05-12
„Volkswagen“ naujiena sėkmės už Atlanto nesulaukė: negelbėja net ir žema kaina
0 Pasidalinimai
1113 Peržiūros

Po nuodugnios „ID.3“ elektromobilio analizės „UBS“ atskleidė, kad „Volkswagen“ sukurta „MEB“ platforma gali būti itin pelninga. Tačiau stalai sukasi į kitą pusę - jau dabar „ID.4“ krosoverio pardavimai Amerikoje kenčia o dėl to kaltinama baterijų kaina. Tai negali būti pagrindine menko populiarumo priežastimi, mat naujasis „Volkswagen“ už Atlanto kainuoja gerokai pigiau nei tokios pat komplektacijos modelis Europoje.

Vokietijoje norint įsigyti „ID.4“ galima rinktis iš dviejų variantų - „Pure“, turinčio 52kWh bateriją ir kainuojančio €36,950 bei „Pro“, turinčio gerokai talpesnę 77kWh bateriją bei kainuojančio €44,450. Nurodytoms kainoms jau pritaikytas 19 procentų PVM tarifas. Jungtinėse Amerikos Valstijose taip pat siūlomos dvi versijos - „First Edition“ už $43,995 bei „Pro“ už $39,995, tačiau abi jos pasižymi ta pačia 77kWh baterija. 

Lyginant „Pro“ versijų kainas, Amerikoje „ID.4“ yra ženkliai pigesnis - kaina skiriasi maždaug 14 tūkst. JAV dolerių. Net skaičiuojant be vokiško PVM tarifo, automobilis kainuotų €37,353, o tai lygu maždaug $45,419 - visvien $5,424 daugiau, nei už tą patį elektromobilį moka JAV klientai. Žinoma, yra ir kitų faktorių, darančių įtaką kainų skirtumui šalyse, pavyzdžiui atstovybių tinklo pelnas ir transportavimo kaštai, kurių dėka „ID.4“ yra pigesnis Amerikoje, nei savo gimtajame žemyne.

Dar vienu iš kainodaros faktorių gali būti konkurencija - 75kWh bateriją turintis „Tesla Model Y“ JAV kainuoja $51,490. Lyginant su šia suma, $45,419 kuriuos tektų pakloti už „Volkswagen ID.4“ ima atrodyti kaip visai gera kaina, tačiau ne paslaptis, kad amerikiečiai mėgsta rinktis vietoje pagamintus automobilius. Tikėtina, kad JAV rinkos „ID.4“ kaina yra net mažesnė už automobilio gamybos kaštus - taip kompanija praranda šiek tiek pinigų, tačiau su kiekvienu parduotu automobiliu stiprina savo įvaizdį šalyje.

„Automotive News“ redaktorių manymu, kylanti baterijų gamybai reikalingų mineralų paklausa laikui bėgant gerokai pakels elektromobilių kainas. „Volkswagen“ keleivinių transporto priemonių skyriaus direktorius Thomas Ulrich teigia, kad „ID.4“ anksčiau ar vėliau taps pelningu. Tam gali prireikti kiek kitokių priemonių, nei kompanija imasi dabar, pavyzdžiui gamybos perkėlimo į JAV bei elektromobilių kainų suvienodinimo su Europa.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Telefonas su pirštų atspaudų skaitytuvu po ekranu jau CES 2018 parodoje Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo